Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert Kubica Materiały prasowe / Alfa Romeo Racing ORLEN / Na zdjęciu: Robert Kubica

DTM. Pierwszy wyścig w Norymberdze nie dojdzie do skutku. Robert Kubica musi dłużej poczekać na inaugurację

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
W dniach 10-12 lipca na torze Norisring w Norymberdze miał odbyć się pierwszy wyścig nowego sezonu DTM. Nie dojdzie on jednak do skutku. Robert Kubica i inni kierowcy tej serii dłużej będą musieli poczekać na inaugurację zmagań.

W środę opublikowano kalendarz nowego sezonu DTM, a już w czwartek okazało się, że dojdzie w nim do kolejnych zmian. Pierwszy wyścig miał odbyć się w dniach 10-12 lipca w Norymberdze. Jego rozegranie stało jednak pod znakiem zapytania. Musiał on być zatwierdzony przez władze miasta. Ostatecznie do tego nie doszło.

Jak informuje Autosport, Norymberga nie wyraziła zgody na organizację wyścigu serii DTM ze względu na epidemię koronawirusa. "Z powodu ochrony przez zakażeniami i zakaz organizacji dużych wydarzeń sportowych, nie możemy dać DTM zezwolenia na wyścig na Norisring. Przepisy dotyczące zakazu organizacji imprez masowych obowiązują do 31 sierpnia" - przekazało miasto.

"Nie możemy wydać zgody na organizację wyścigu nawet bez udziału kibiców, robiąc tym samym wyjątek dla obowiązującego prawa. Żałujemy tej sytuacji i czekamy na kolejną edycję wyścigu w przyszłym roku" - dodał w komunikacie Marcus Koenig, burmistrz Norymbergii.

W tej sytuacji Robert Kubica na swój pierwszy wyścig w DTM będzie musiał poczekać do 1-2 sierpnia. Na ten weekend zaplanowana jest rywalizacja w belgijskim Spa. Jej rozegranie także zależne jest od zgody lokalnych władz. 

Oficjalny kalendarz DTM:

Lp.TorTermin
1.Spa-Francorchamps (Belgia)*1-2 sierpnia
2.Lausitzring (Niemcy)14-16 sierpnia
3.Lausitzring (Niemcy)21-23 sierpnia
4.Assen (Holandia)4-6 września
5.Nurburgring (Niemcy)11-13 września
6.Nurburgring (Niemcy)18-20 września
7.Zolder (Belgia)9-11 października
8.Zolder (Belgia)16-18 października
9.Hockenheim (Niemcy)6-11 listopada


* - zawody uzależnione od zgody lokalnych władz

Czytaj także:
F1. Kolejne wyścigi w Europie niemal pewne. Inne kraje nie chcą organizować Grand Prix
F1. Williams otrzymał niespodziewaną pomoc. Bernie Ecclestone gotów szukać nowego inwestora

ZOBACZ WIDEO: #dziejsięwsporcie: co za przyjęcie piłki przez młodego Ukraińca! Nagranie podbija internet

Komentarze (1):

 • yes Zgłoś
  "Robert Kubica musi dłużej poczekać na inaugurację" - z tytułu można wnioskować, że jet nieszczęśnikiem, a przynajmniej takim się go robi. Z tekstu wynika jednak, że
  Czytaj całość
  "... i inni kierowcy tej serii dłużej będą musieli poczekać na inaugurację zmagań". Sam to może pobawić się samochodzikiem, na przykład pod stołem ;)

  Komentarze (1)

  ×
  PRZEJDŹ NA WP.PL