Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert Kubica Materiały prasowe / Orlen Team / Na zdjęciu: Robert Kubica

DTM. Testy. Robert Kubica z ostatnim wynikiem. Nie poprawił czasu z porannej sesji

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Robert Kubica zakończył pierwszy dzień testów DTM na torze Nurburgring z ostatnim rezultatem. Polak skupiał się głównie na tempie wyścigowym. W kolejnych dniach Kubica będzie mieć szansę poprawić swój rezultat. Testy DTM potrwają do czwartku.

Robert Kubica zakończył poranną sesję testową DTM z ostatnim rezultatem (1:20.519). Po przerwie obiadowej Kubica długo kazał na siebie czekać na torze, a przy jego samochodzie w garażu Orlen Team ART trwały dodatkowe prace.

W drugiej części dnia Kubica wykręcił rezultat 1:20.920, który był gorszy od tego, jaki uzyskał o poranku. Dał mu jednak siódmą pozycję w klasyfikacji sesji popołudniowej. Gorsi od niego byli Rene Rast oraz Robin Frijns, którzy pracowali nad ustawieniami pod kątem wyścigu i osiągnęli czasy na poziomie 1:21.

Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę klasyfikację całego dnia, to mimo wszystko najlepszy czas Kubicy (1:20.519) był najsłabszym wynikiem poniedziałkowej sesji testowej DTM. Co więcej, żaden z kierowców po przerwie obiadowej nie poprawił swojego wyniku z poranka. Czasy osiągane przez Kubicę i spółkę w drugiej części dnia były średnio o sekundę gorsze. 

ZOBACZ WIDEO: Orlen szuka następców Kubicy. Umowa z Alfą gwarantuje młodym Polakom szkolenie

Należy jednak przy tym pamiętać, że Kubica jako jedyny kierowca w stawce będzie testować swój samochód przez cztery dni i ma swobodę w dobieraniu taktyki i programu testowego. Należy oczekiwać, że dopiero w kolejnych dniach kierowca Orlen Team ART sprawdzi tempo kwalifikacyjne.

Testy DTM na torze Nurburgring potrwają do czwartku.

Testy DTM - 1. dzień. - wyniki:

Poz.KierowcaZespółCzas
1.Philipp EngBMW1:19.204
2.Robin FrijnsAudi1:19.214
3.Ferdinand von HabsburgAudi1:19.311
4.Mike RockenfellerAudi1:19.359
5.Rene RastAudi1:19.406
6.Sheldon van der LindeBMW1:19.511
7.Marco WittmannBMW1:19.890
8.Fabio SchererAudi1:20.117
9.Robert KubicaOrlen Team ART (BMW)1:20.519


Czytaj także:
Kubica może pojechać w wyścigu F1
Montoya spokojny o los Williamsa

Czy jesteś zadowolony z wyniku Roberta Kubicy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (15):

 • waldzior Zgłoś
  hahahaha 12/14 :) Dobry wynik. Obstawiałem że będzie ok 90% trolli i nie myliłem się :) Nawet naczelny komentator wszystkiego "yes" "trzyma fason" . Spoko że
  Czytaj całość
  jesteście, przynajmniej mam bekę :) Wystarczy że wchodzi temat Kubicy i już wiem że będę znów miał bekę z "miszczów klawiatury". Dzięki że jesteście :)
  • tarnow kings Zgłoś
   I już banda troli jedzie z koksem.... Twu na was zakompleksione k... sy!!!!
   • Ahmed Pol Zgłoś
    Bo Kubica kierowca wyścigowym to kiedyś był a teraz to co najwyżej na szofera w Uberze się nadaje wstyd.ze na takie dziadostwo tyle państwowej czyli nas wszystkich kasy idzie
    Wszystkie komentarze (15)

    Komentarze (15)

    ×
     Wszystkie komentarze (15)
     PRZEJDŹ NA WP.PL