Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert Kubica Materiały prasowe / DTM / Na zdjęciu: Robert Kubica

Robert Kubica czeka na decyzję o przyszłości DTM. Wszystko zależy od władz BMW

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Wciąż nie jest jasna przyszłość serii DTM, w której w tym sezonie rywalizować ma Robert Kubica. Jej szef czeka na decyzję władz BMW. Jeśli ta będzie negatywna, to nie jest wykluczone, że będzie to koniec popularnych w Niemczech wyścigów.

Przez epidemię koronawirusa w tym roku nie odbył się jeszcze żaden wyścig serii DTM. Robert Kubica i pozostali kierowcy niecierpliwie czekają na pierwszy start, a władze DTM zastanawiają się nad przyszłością całego cyklu. Gerhard Berger oczekuje na decyzję władz BMW. Wcześniej o wycofaniu się z serii poinformował koncern Audi. Sezon 2020 jest ostatnim, w którym samochody tego zespołu będą ścigać się w DTM.

Według "Bilda" przyszłość całej serii wisi na włosku. Jeśli BMW również wycofa się z DTM, wyścigi nawet mogą zniknąć. To byłaby fatalna wiadomość dla fanów Roberta Kubicy.

- Obecnie nie jesteśmy w stanie jasno powiedzieć ludziom, jaka będzie przyszłość. Od dawna tego nie wiemy. Wielu naszych pracowników i usługodawców zasługuje na to, by się wszystkiego dowiedzieć. Oni martwią się o swoją przyszłość. Tak samo jest z dziesiątkami tysięcy fanów, którzy chcą wiedzieć, co się wydarzy - powiedział Berger w rozmowie z niemieckim dziennikiem.

ZOBACZ WIDEO: Kolarstwo. Tour de Pologne pierwszym wyścigiem etapowym w sezonie. "Zgłaszają się wielkie nazwiska!"

Władze DTM pracują nad odpowiednim rozwiązaniem dotyczącym przyszłości. - Wierzę, że BMW weźmie pod uwagę również setki miejsc pracy związanych z DTM. Decyzja o kontynuowaniu serii należy do BMW i mam nadzieję, że wyjaśni się to w ciągu kilku najbliższych dni - dodał Berger.

Wcześniej szef DTM miał plan, by do wyścigów dołączyły japońskie marki takie jak Honda, Toyota czy Nissan. Tak się jednak nie stanie. Powodem są wysokie koszty oraz epidemia koronawirusa.

Dodajmy, że sezon ma zostać zainaugurowany 1 sierpnia w Spa.

Czytaj także:
F1. Alfa Romeo zmierza w dobrym kierunku. Zespół pewny poprawy formy
F1. Koronawirus pojawi się wcześniej czy później. "W końcu ktoś zachoruje"

Komentarze (3):

 • RobertW18 Zgłoś
  Właśnie widać, jak bardzo wątpliwe są wydatki p. Obajtka. Nie dość, że wrzuca wielkie środki w mało znane zawody, w których polski zawodnik dopiero by miał nabrać doświadczenia,
  Czytaj całość
  to jeszcze ten rodzaj zawodów może za rok zniknąć. Głupawe i nieodpowiedzialne postępowanie (bo też swoimi osobistymi środkami p. Obajtek tu nie rzuca).
  • kilofon Zgłoś
   Po kilku roznych probach w roznych sportach motorowych, moze pora aby robek sprobował cukiernictwa. Tam naprwno nie bedzie musial czekac. A tak serio, ten gosc to porazka
   • mar-bor Zgłoś
    Spoko, jak odwołają ten cały DTM, to tata z Orlenu opłaci Kubicy jakieś nowe zabawki, jakąś nową serię, bo przecież już za rok, no może dwa będzie powrót do F1. Oczywiście nikt
    Czytaj całość
    już w to nie wierzy, ale marketingowo Kubica jest dobry, rośnie sprzedaż hot-dogów i innych zapiekanek. A do tego chłopaki w SF będą mieli o czym pisać. I wszystko się kręci.

    Komentarze (3)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL