Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Mieczysław Tracz (z lewej)Newspix / Jacek Koziol / Na zdjęciu: Mieczysław Tracz (z lewej)

Zapasy. Nie żyje Mieczysław Tracz

Michał Fabian
Michał Fabian
Mieczysław Tracz, trzykrotny mistrz Polski w zapasach w stylu klasycznym, olimpijczyk z Seulu, zmarł w poniedziałek w wieku 56 lat. W ostatnim czasie zmagał się z chorobą nowotworową.

"Z wielkim żalem zawiadamiamy, że dzisiaj po ciężkiej chorobie zmarł olimpijczyk z Seulu, Mieczysław Tracz" - poinformował Polski Związek Zapaśniczy.

Osiem lat temu u Tracza wykryto nowotwór. Po operacji (wycięcie kawałka jelita) wrócił do zdrowia i do formy. Pojechał na mistrzostwa świata weteranów, zdobył na nich srebrny medal. Niestety później doszło do nawrotu choroby.

Tracz bronił barw LKS Agros Żary i Śląska Wrocław. W latach 80. ubiegłego wieku był czołowym zapaśnikiem świata w wadze koguciej i piórkowej. W 1985 r. zajął czwarte miejsce na mistrzostwach Europy, a dwa lata później był siódmy na mistrzostwach świata.

Podczas igrzysk olimpijskich w Seulu Mieczysław Tracz stoczył trzy pojedynki w kategorii do 62 kg. Po porażce z Isaakiem Andersonem (USA) pokonał Brahima Loksairiego (Maroko). W trzeciej rundzie uległ późniejszemu mistrzowi olimpijskiemu Kamadirowi Madżidowowi (ZSRR).

Trzykrotnie zdobywał mistrzostwo Polski - w 1983 i 1984 r. w wadze koguciej, a także w 1988 r. w wadze piórkowej.

Był bratem Józefa Tracza - srebrnego medalisty olimpijskiego z Barcelony (1992), a także brązowego z Seulu (1988) i Atlanty (1996). Z kolei syn Mieczysława Tracza - Michał - kontynuuje rodzinne tradycje, jest reprezentantem Polski w zapasach w stylu klasycznym.


Komentarze (8):

Wszystkie komentarze (8)

Komentarze (8)

PRZEJDŹ NA WP.PL