WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Szymon Sikora / PZŻ

VGSD: dzieci trenowały na plaży z Marcinem Możdżonkiem

Maciej Frąckiewicz
Maciej Frąckiewicz
W sobotę o godzinie 10:30 odbył się siatkarski trening z Marcinem Możdżonkiem. Zajęcia z mistrzem świata i Europy oraz triumfatorem Ligi Światowej odbyły się na plaży w Gdyni Śródmieściu.

Pokazowy trening z Możdżonkiem to jedna z imprez towarzyszących regatom Volvo Gdynia Sailing Days.

Na gdyńskiej plaży z naszym kadrowiczem ćwiczyło 130 dzieci w wieku od 12 do 16 lat. Trening przeprowadzony w Gdyni był ostatnim z czterech w letnim cyklu, ale pierwszym na plaży. - Zmieniliśmy trochę formułę tych zajęć. Zostały przeprowadzone na plaży, ale zawierały w sobie elementy siatkówki halowej - zapewnił Możdżonek. Wcześniej zajęcia z reprezentantem Polski odbyły się w Hali Urania w Olsztynie (21 lipca), w Hali Torwar w Warszawie (22 lipca) oraz w Orlen Arenie w Płocku (25 lipca).

Entuzjastycznie pomysł zorganizowania tego treningu przyjął prezydent Gdyni Wojciech Szczurek. - Plaża i wakacyjny klimat kojarzą się już nie tylko z odpoczynkiem, ale także z różnego rodzajami aktywnościami. Coraz większym zainteresowaniem cieszy się zwłaszcza siatkówka plażowa i dlatego zadowolony jestem, że gdyńska młodzież miała okazję przeżyć dzięki tym znakomitym zawodnikom niesamowitą przygodę. Potrenować razem z nimi oraz podpatrzeć arkana tej wspaniałej dyscypliny - powiedział.

Ideą treningów jest propagowanie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży oraz popularyzacja siatkówki. W każdych zajęciach mogło wziąć udział maksymalnie 130 dzieci i młodzieży. Treningi miały charakter otwarty dla uczestników i publiczności, a jedynym kryterium wyboru uczestników, poza koniecznością spełnienia wymogu wiekowego, była kolejność zgłoszeń.

Marcin Możdżonek wyjaśnił również jaka jest idea wspólnych treningów z dziećmi, które organizowane są czwarty rok. - Staramy się odciągnąć dzieci od komputerów i pokazać, że warto się ruszać. To również dobra życiowa droga i mamy nadzieję, że obierze ją wiele osób, a te zajęcia okażą się również początkiem ich trwałej przygody z siatkówką. Wiele osób przy okazji pyta nas, jak należy się odżywiać, prowadzić oraz gdzie można podjąć regularne treningi. To jest budujące - stwierdził zawodnik Cuprum Lubin.

Nasz mistrz świata i Europy zaprosił do poprowadzenia wspólnych treningów swoich kolegów z boiska i reprezentacji Polski - m.in. Piotra Gacka (Lotos Trefl Gdańsk), Piotra Haina (Jastrzębski Węgiel) oraz Artura Szalpuka (Cerrad Czarni Radom).

Z kolei o godzinie 15:00 został rozegrany pokazowy Mecz Gigantów. Profesjonalni siatkarze podzielili się na dwie drużyny, a pozostałymi zawodnikami ekip byli miedzy innymi brązowi medaliści zakończonych niedawno mistrzostw Europy w klasie 49er Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński, którzy startują w Gdyni w mistrzostwach Polski. Poza tym na boisku grali także członkowie Kabaretu Paranienormalni, Jarosław Debert z Polskiego Związku Żeglarskiego oraz część dziennikarzy obecnych na Volvo Gdynia Sailing Days.

Z Gdyni - Maciej Frąckiewicz, WP

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL