Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Bartosz Modelski

Ostatnia prosta XI regat Nord CUP

Maciej Frąckiewicz
Maciej Frąckiewicz
Regaty Nord CUP Gdańsk 2016 są już na ostatniej prostej. W piątek na starcie stanęły klasy Flying Dutchman i International Moth oraz walczące o mistrzostwo Polski Micro i Nautica 450.

Dzień później nordcupową rywalizację zaczęły jachty morskie biorące udział w Nord CUP Classic oraz ORC Sportboat. Drugą część rywalizacji rozpoczęły również załogi startujące w ramach Mistrzostw Zatoki Gdańskiej, dla których pierwszym startem był Orvaldi B8 Race rozegrany w ubiegły piątek. W niedzielę w AZS Centralnym Ośrodku Sportu Akademickiego w Górkach Zachodnich poznamy wszystkich zwycięzców.

W klasie Nautica 450 można śledzić bardzo zaciętą walkę o złoto. Aktualnie na pierwszej pozycji plasują się Paweł Nawrocki i Piotr Dzierżewicz, którzy w ubiegłym roku zdobyli klasowy Puchar Polski. Na drugiej pozycji są aktualnie Anna Szmul i Gabriela Murach, które 2 lata temu, również na Nord CUPie, wspólnie wywalczyły wicemistrzostwo Polski, wówczas tuż za załogą Pawła Nawrockiego. Trzecie miejsce po 7 wyścigach mają w tej chwili Anna Jabłońska i Agata Czarmińska, które bronią mistrzowskiego tytułu. Różnice w czołowej trójce są naprawdę niewielkie, zaledwie 2-3 punktowe, więc wszystko może się jeszcze zdarzyć. Dobrą pozycję do ataku z czwartego na wyższe miejsce mają też Dominik Ostrowski i Kacper Kaczmarek, którzy są raptem o oczko za podium.

W klasie Micro, która także walczy o medale mistrzostw Polski, również ciasno w czołówce. W klasyfikacji generalnej prowadzi Krzysztof Mariański z załogą EUR SHIPPING, przed Maciejem Twarowskim i Bartoszem Piotrowskim.

Również od piątku startują dwie klasy, dla których jest to debiutancki start na Nord CUPie. W klasie Flying Dutchman na najwyższej pozycji Henryk Blaszka i Tomasz Kledzik. Nie dają oni zbyt dużego pola manewru rywalom - w dotychczasowych 7 wyścigach aż 6 razy przekraczali linię mety na pierwszej pozycji. Warto wspomnieć, że Henryk Blaszka pływał wcześniej na Finnie i w tej klasie startował m.in. na igrzyskach. Natomiast w klasie International Moth, najlepiej pływał, a w zasadzie niemal latał, Michał Domański, który prowadzi po 2 dniach startów. To właśnie Michał Domański jest też tegorocznym zwycięzcą Wyścigu o Bursztynowy Puchar Neptuna - dotarł na metę po 1 godzinie 27 minutach i 12 sekundach!

ZOBACZ WIDEO Olimpijska próba przed polskimi żeglarzami (źródło TVP)

W sobotę startowała też klasa Żagle 500, w której prowadzą na razie Maciej Bufal i Katarzyna Czarnecka, a także klasa ORC Sportboat, której załogi walczą o mistrzostwo Polski - po pierwszym dniu prowadzi Piotr Adamowicz wraz załogą jachtu Neoprofil, ubiegłoroczny mistrz Polski oraz brązowy medalista mistrzostw Europy.

Jachty morskie, które rywalizują w Mistrzostwach Zatoki Gdańskiej i rozpoczęły Nord CUP 2016 wyścigiem Orvaldi B8 Race w ubiegły piątek, kontynuują wyścigi wspólnie z załogami biorącymi udział w Nord CUP Classic. Wszystkie rozstrzygnięcia już w niedzielę.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL