Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Sailing Energy / World Sailing

Rio 2016. Żeglarstwo: Lijia Xu prowadzi po pierwszym dniu w klasie Laser Radial

Maciej Frąckiewicz
Maciej Frąckiewicz
Broniąca złotego medalu sprzed czterech lat Chinka Lijia Xu prowadzi w klasie Laser Radial po pierwszym dniu igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

Pierwszy dzień zmagań na wodach Zatoki Guanabara podczas igrzysk olimpijskich w Londynie za nami. Upłynął on pod znakiem sprzyjającego wiatru o sile około 12 węzłów. To pozwoliło organizatorom na sprawne przeprowadzenie zaplanowanych na ten dzień wyścigów we wszystkich klasach żeglarskich.

W klasie Laser Radial prowadzi mistrzyni olimpijska z Londynu Chinka Lijia Xu, która najpierw minęła linię mety trzecia, a w drugim wyścigu dopłynęła czwarta. To pozwoliło jej na objęcie prowadzenia na początku olimpijskiej rywalizacji.

Cztery punkty traci do niej aktualna mistrzyni Europy, a także srebrna medalistka poprzednich igrzysk, Holenderka Marit Bouwmeester, która była tego dnia szósta oraz piąta. Z kolei trzy punkty za nią znajduje się brązowa medalistka mistrzostw świata Anne-Marie Rindom z Danii. Ona w poniedziałek zajęła miejsca piąte i dziewiąte.

Kolejne dwa wyścigi klasy Laser Radial zaplanowane są na wtorek.

Maciej Frąckiewicz

ZOBACZ WIDEO Witold Bańka: wyścig Rafała Majki przyniósł ogromne wzruszenie (źródło TVP)

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL