WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Cserta Gabor / Spartacus Sailing Club / Na zdjęciu: Piotr Kula na jachie olimpijskiej klasy Finn

Piotr Kula trzeci po pierwszym dniu mistrzostw świata w klasie Finn

Maciej Frąckiewicz
Maciej Frąckiewicz
Piotr Kula zajmuje bardzo dobre, trzecie miejsce po pierwszym dniu mistrzostw świata w olimpijskiej klasie Finn, które odbywają się w węgierskiej miejscowości Balatonfoldvar. Na dwunastym miejscu znajduje się natomiast Mikołaj Lahn.

Pierwszy dzień regat na jeziorze Balaton przywitał wszystkich słońcem oraz dobrym wiatrem więc organizatorzy mogli bez problemów przeprowadzić pierwsze dwa wyścigi mistrzostw świata w klasie Finn. Nastąpiła zmiana w liczbie uczestników w porównaniu do początkowych informacji. Ostatecznie do rywalizacji przystąpiło 113 żeglarzy z 31 krajów.

W zawodach bierze udział czterech Polaków. Najwyżej sklasyfikowany po premierowych startach jest aktualny mistrz Polski Piotr Kula (GKŻ Gdańsk), który w pierwszym wyścigu przypłynął piąty, a w drugim siódmy i zajmuje świetne trzecie miejsce. Liderem jest Chorwat Nenad Bugarin, który najpierw był czwarty, a później pierwszy. Natomiast na drugiej pozycji plasuje się Węgier Zsombor Berecz (miejsca 3. i 6.).

Na niezłej dwunastej pozycji znajduje się również wicemistrz naszego kraju Mikołaj Lahn (UKŻ Wiking Toruń), po tym jak mijał metę trzydziesty oraz piąty.

Znacznie gorzej poradzili sobie pozostali nasi reprezentanci. Łukasz Lesiński (YK Stal Gdynia), po miejscach pięćdziesiątym trzecim i czterdziestym szóstym, zajmuje pięćdziesiątą trzecią lokatę, a Andrzej Romanowski (YK Rewa), który dopływał na miejscach osiemdziesiątym czwartym i siedemdziesiątym siódmym, jest osiemdziesiąty pierwszy.

Kolejne dwa wyścigi zaplanowane są na wtorek na godzinę 10:00. Regaty potrwają do niedzieli 10 września.

ZOBACZ WIDEO Adam Tomiczek: Jechałem cały czas swoje


Czy któryś z Polaków stanie na podium mistrzostw świata w klasie Finn?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL