Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Na zdjęciu: bojery Adama Szczęsnego (P 243) i Łukasza Zakrzewskiego (P 155)

Dobre wyniki Polaków na bojerowych zawodach w Szwecji

Maciej Frąckiewicz
Maciej Frąckiewicz
Łukasz Zakrzewski zajął czwarte i pierwsze, a Adam Szczęsny dziesiąte oraz szóste miejsce podczas dwóch zawodów w bojerowej klasie DN, które odbyły się w dniach 6-7 stycznia w Szwecji.

Jako, że w całej Europie lodu jak na lekarstwo, aż 41 zawodników z 7 krajów zjechało do Szwecji na jezioro Storion w Arsundzie na regaty rankingowe Szwedzkiej Floty DN. Wśród nich 2 zawodników z Polski: Łukasz Zakrzewski P155 (MKŻ Mikołajki) i Adam Szczęsny P243 (KKS Warmia Olsztyn).

W ciągu dwóch dni rozegrano dwie imprezy. Pierwszego dnia, przy wietrze 2-4 m/s, przeprowadzono Gorvaln Open. Po czterech wyścigach Łukasz Zakrzewski ukończył zmagania czwarty, Adam Szczęsny dziesiąty. Tego dnia najlepszy był Łotysz Madars Alvikis.

W niedzielę rozegrano Regaty Frog Race. Pięć wyścigów przy bardzo twardym lodzie i silnym wietrze do 15 m/s wyłoniło najszybszego w tym dniu. Tym razem był to Polak, Łukasz Zakrzewski. Adam Szczęsny ukończył regaty na szóstej pozycji.

Od 8 stycznia powoli zaczyna mrozić w Polsce. Miejmy nadzieję, że już wkrótce wszystkim polskim zawodnikom będzie dane trenować i ścigać się na polskim lodzie przed mistrzostwami świata i Europy juniorów na początku lutego i mistrzostwami świata i Europy seniorów na przełomie lutego i marca.

ZOBACZ WIDEO Arkadiusz Jakubik o polskich skoczkach: Geniusze! Jedyni w swoim rodzajuCzy któryś z Polaków stanie w tym roku na podium mistrzostw świata lub Europy w klasie DN?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL