WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Tomas Moya / Sailing Energy / Trofeo Princesa Sofia IBEROSTAR / Na zdjęciu: Zofia Klepacka

Zofia Klepacka i Jakub Błaszczykowski nagrodzeni za pomoc potrzebującym

Maciej Frąckiewicz
Maciej Frąckiewicz
Zofia Noceti-Klepacka i Jakub Błaszczykowski zostali nagrodzeni medalem św. Brata Alberta za działalność na rzecz osób niepełnosprawnych i potrzebujących za rok 2017.

Wśród laureatów znaleźli się także żona Prezydenta RP - Agata Kornhauser-Duda oraz rodzina Urszuli i Józefa Wadowskich. Wręczenie medali odbędzie się 19 marca w Teatrze im. Słowackiego w Krakowie.

Jak widać reprezentanci Polski w żeglarstwie są doceniani nie tylko za wyniki sportowe, ale także za niesienie pomocy potrzebującym. Zofia Klepacka (Legia Warszawa), która swoimi sukcesami na arenie międzynarodowej daje wiele powodów do radości i dumy kibicom oraz Polskiemu Związkowi Żeglarskiemu, poza wielkim sercem do sportu, ma także wielkie serce dla innych.

Kapituła Medalu św. Brata Alberta, zebrana w 101 rocznicę śmierci swojego Patrona, doroczny Medal Świętego Brata Alberta za rok 2017 przyznała naszej windsurferce za przekazanie medalu olimpijskiego, zdobytego na igrzyskach w Londynie w 2012 roku, na aukcję dla chorej na mukowiscydozę Zuzi oraz za działalność charytatywną na rzecz osób potrzebujących pomocy.

- Cieszymy się, że jako Fundacja w taki sposób możemy docenić Zofię Klepacką, bo jest to niesamowita mistrzyni, ale także wspaniały człowiek, który bardzo dużo robi i trzeba to zauważyć - powiedział Arkadiusz Tomasiak z Fundacji im. Brata Alberta.

Laureatami za rok 2017 zostały także następujące osoby:

- Pani Prezydentowa Agata Kornhauser-Duda - za działalność społeczną na rzecz organizacji pozarządowych i osób niepełnosprawnych,

- Jakub Błaszczykowski - za działalność charytatywną w ramach Fundacji "Ludzki Gest" w Opolu na rzecz osób niepełnosprawnych i potrzebujących pomocy.

- Rodzina Państwa Wadowskich - za działalność charytatywną na rzecz niepełnosprawnych podopiecznych Fundacji im. Brata Alberta oraz Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko".

Medal św. Brata Alberta, ustanowiony w 1997 r., przyznawany jest za niesienie pomocy osobom niepełnosprawnym. W roku 1997 medal otrzymał ks. kardynał Franciszek Macharski, a w roku 1998 premier Jerzy Buzek i prof. Zbigniew Brzeziński.
W latach następnych medale otrzymali m.in. śp. bp Jan Chrapek, ks. kardynał Stanisław Dziwisz, Rzecznicy Praw Obywatelskich prof. Andrzej Zoll i śp. dr Janusz Kochanowski, aktorki Anna Dymna, Ewa Błaszczyk i Małgorzata Kożuchowska, piosenkarki Eleni Tzoka, Lidia Jazgar, Irena Santor, Monika Kuszyńska, Marek Piekarczyk sportowcy Agnieszka Radwańska, Urszula Radwańska, Otylia Jędrzejczak, Mariusz Wlazły, Marcin Gortat, podróżnik i polarnik Marek Kamiński, piosenkarz Paweł Kukiz, Adam Nowak, restaurator Jan Kościuszko.

Medal, przedstawiający św. Brata Alberta przytulającego dzieci, zaprojektowany został przez Krzysztofa Sieprawskiego, podopiecznego Schroniska dla Niepełnosprawnych w Radwanowicach.

Wręczenie medali odbędzie się w poniedziałek 19 marca 2017 r. w Teatrze im. Słowackiego w Krakowie w trakcie XVIII Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych "Albertiana" 2018, organizowanego przez Fundację im. Brata Alberta oraz Fundację Anny Dymnej "Mimo Wszystko".

ZOBACZ WIDEO Paweł Fajdek: Nie tak powinien wyglądać idealny sezon. Mam nadzieję, że wszystko przede mną


Czy Zofia Klepacka stanie na podium tegorocznych mistrzostw świata lub Europy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL