Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Karol Jabłoński - bojer P36 Materiały prasowe / Owe Andersson / Na zdjęciu: Karol Jabłoński - bojer P36

Polacy zajęli całe podium bojerowych zawodów w Szwecji

Maciej Frąckiewicz
Maciej Frąckiewicz
W dniach 27-28.01.2018 w Kisangsfjarden w Szwecji miały miejsce bojerowe regaty w klasie DN. Najszybsi byli Polacy, którzy zdążyli już nas do tego przyzwyczaić.
47 zawodników z 6 krajów ścigało się po gładkim, szybkim torze w wietrze od 3 do 6 m/s.

Akwen był zbyt mały dla całej floty, więc po 3 wyścigach eliminacyjnych wyodrębniono grupę złotą i srebrną. Każda z grup rozegrała po 6 wyścigów.

Polska Flota DN kolejny raz udowodniła swoją dominację. Zwyciężył Karol Jabłoński (OKŻ Olsztyn), wygrywając trzy wyścigi i będąc dwa razy na drugiej pozycji (7 punktów), przed Tomaszem Zakrzewskim (MKŻ Mikołajki) - 14 punktów i Łukaszem Zakrzewskim (MKŻ Mikołajki) - 18 punktów.

Na piątej pozycji uplasował się Adam Szczęsny (KKS Warmia Olsztyn), siódmy był Robert Graczyk (MKŻ Mikołajki), ósmy Dariusz Kardaś (AZS UWM Olsztyn) - pierwszy raz w tym sezonie na regatach, dziesiąty - Wojciech Baranowski (MBSW Giżycko) i jedenasty - Maciej Żarnowski (UKS Navigo Sopot). Siedmiu Polaków w pierwszej dziesiątce!

Zawodnicy wracają już do kraju. Niestety, pogoda nie chce współpracować więc kolejne treningi i regaty odbywać się będą za granicą.

Planowane imprezy to: mistrzostwa świata i Europy w klasie DN Junior i Ice-Optimist (5-9 luty 2018) oraz mistrzostwa świata i Europy w klasie DN (24.02-3.03.2018). Do tej pory miejsce imprez nie jest znane. Obowiązuje zasada: najlepszy lód.

ZOBACZ WIDEO: Kamil Stoch: Uważam, że na Wielkiej Krokwi da się skakać ponad 145 metrów

Czy Karol Jabłoński w tym roku również zgarnie złote medale mistrzostw Polski, świata oraz Europy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL