Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Mateusz KusznierewiczAgencja Gazeta / Łukasz Głowala / Na zdjęciu: Mateusz Kusznierewicz

Załamany Mateusz Kusznierewicz. "To cios w plecy"

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
- Jestem załamany całą sytuacją. To cios w plecy dla mnie i wszystkich osób, które zaangażowały się w ten projekt - tak Mateusz Kusznierewicz skomentował dla WP SportoweFakty zerwanie współpracy z nim przez Polską Fundację Narodową.

- Cztery lata pracowałem nad tym projektem. Wymyśliłem go, jestem zaangażowany w pełni. Na pewno będę go bronił i utożsamiał się z nim. Zresztą jest tak od samego początku. Jestem zaskoczony taką decyzją i obrotem spraw. Nie wyjaśniliśmy sobie tego w cztery oczy, tylko zostały zaangażowane media i przez nie rozmawiamy - mówi dalej 43-letni żeglarz. 

W poniedziałek Polska Fundacja Narodowa poinformowała, że zakończyła współpracę z Mateuszem Kusznierewiczem i Fundacją Navigare. Powodem miały być problemy finansowe fundacji, której prezesuje polski żeglarz. Sam mistrz olimpijski i mistrz świata odpiera takie zarzuty. 

- Mamy raporty. Nie wydaliśmy ani złotówki więcej niż było to przewidziane w budżecie. Co więcej, w remont jachtu zainwestowaliśmy bardzo duże pieniądze, za który nie otrzymaliśmy na razie zwrotu z Polskiej Fundacji Narodowej - podkreślił Kusznierewicz. 

Dwukrotny mistrz świata chciałby teraz spotkać się z prezesem Polskiej Fundacji Narodowej. - Chcę porozmawiać prosto w oczy z prezesem. Zabiegamy o to spotkanie, ale na razie nie udało nam się do niego doprowadzić. 

Wirtualna Polska skontaktowała się z Maciejem Świrskim, prezesem PFN. - Projekt zostanie zrealizowany, ale w mniejszej skali. Jacht wypłynie w morze i wystartuje w regatach, jednak bez Mateusza Kusznierewicza - stwierdził. Cały tekst dostępny w tym linku

Już po naszej rozmowie z żeglarzem, sam Mateusz Kusznierewicz - coraz bardziej zbulwersowany całym zamieszaniem - wydał kolejne oświadczenie na Twitterze. Odpiera w nim zarzuty o kłopoty finansowe Fundacji Navigare, apeluje by PFN upubliczniła umowę i żąda sprostowania. 

W marcu bieżącego roku Polska Fundacja Narodowa (partner żeglarskie projektu Polska100), której budżet zasila 17 spółek Skarbu Państwa, poinformowała, że Kusznierewicz wraz z załogą ruszy w rejs dookoła świata, by uczcić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Załoga miała pokonać ponad 40 tysięcy mil morskich i odwiedzić 100 portów. 

Mateusz Kusznierewicz to jeden z najwybitniejszych polskich żeglarzy. Dwukrotnie wywalczył medal olimpijski, w tym złoty w 1996 roku w Atlancie w klasie Finn. Zdobył również trzy złote medale mistrzostw świata i Europy.

ZOBACZ WIDEO Ależ to był mecz! Cztery gole, kartki i kontrowersje w El Clasico [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Komentarze (16):

 • tomekBYDGOSZCZ Zgłoś
  Do redakcji SF: zablokujcie tego gówniarza o nicku zenons, bo oskarża na forum osoby publiczne o coś co nie zostało im udowodnione!
  • GMK36 Zgłoś
   Dalej nie moge afera Czartoryskich ha ha.Kup takie dziela sztuki za takie pieniądze ,- Leonardo da Vinci , Długosza itd .Polska jak by to chciala sprzedac to juz jest na plusie No ale
   Czytaj całość
   nie sprzeda , no w sumie jak PO doszło by do wladzy to pewnie swoim sprzedadzą za bezcen
   • tomekBYDGOSZCZ Zgłoś
    Tak się kończy hipokryzja! 4 lata czyli jak Pan zaczynał kochał Pan PO potem Pan się na nich wypiął, mało tego - bezczelnie pluł, i pokochał PiS, a jakby wszedł do Polski okupant
    Czytaj całość
    zewnętrzny to pewnie podpisał by Pan volkslistę! Wcale nie jest mi Pana żal!
    Wszystkie komentarze (16)

    Komentarze (16)

    ×
     Wszystkie komentarze (16)
     PRZEJDŹ NA WP.PL