WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Thom Touw / eurilca.org / Na zdjęciu: Aleksander Arian na jachcie klasy Laser Radial

Aleksander Arian wiceliderem mistrzostw Europy!

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Aleksander Arian zajmuje drugie, a Marcin Rudawski czwarte miejsce w klasie Laser Radial po drugim dniu żeglarskich mistrzostw Europy w klasach Laser Standard oraz Laser Radial kobiet i mężczyzn.

Za nami kolejny dzień mistrzostw Europy w olimpijskich klasach Laser Standard i Laser Radial kobiet oraz nieolimpijskiej klasie Laser Radial mężczyzn. Tego dnia pogoda pozwoliła na przeprowadzenie dwóch wyścigów dla każdej floty.

Bardzo dobrze spisali się w nich nasi żeglarze w klasie Laser Radial mężczyzn. Aleksander Arian (UKS Sailing Team Rzeszów) zajął najpierw miejsce drugie, a w następnym wyścigu był najlepszy i awansował w klasyfikacji generalnej z pozycji ósmej aż na drugą. Natomiast nadal czwarty jest broniący tytułu, ośmiokrotny mistrz Europy Marcin Rudawski (MKS Dwójka Warszawa), który przypływał trzeci oraz drugi. Prowadzenie utrzymał Słoweniec Nik Pletikos (miejsca 1. i 8.), ale Polacy tracą do niego kolejno dwa oraz trzy punkty.

Bardzo podobnie jak w poniedziałek żeglowała jedyna nasza reprezentantka w Laserze Radialu kobiet Agata Barwińska (MOS SSW Iława). Polka mijała linię mety trzynasta oraz piętnasta i w efekcie spadła z lokaty dwudziestej piątej na trzydziestą. Liderką nadal jest Maxime Jonker z Holandii (miejsca 1. i 8.), ale już tylko cztery punkty za nią znajduje się jej rodaczka, złota medalistka sprzed roku Marit Bouwmeester (miejsca 1. i 3.), która po wtorkowych wyścigach przesunęła się z pozycji szóstej na drugą.

W klasie Laser Standard, gdzie rywalizuje czterech naszych kadrowiczów, dobre miejsca zajął Jakub Rodziewicz (SEJK Pogoń Szczecin), który był piętnasty oraz siódmy i zanotował awans z lokaty czterdziestej ósmej na trzydziestą trzecią. Dobrze spisał się także Filip Ciszkiewicz (MKŻ Arka Gdynia) i po miejscach dwunastym oraz szesnastym przesunął się z pozycji pięćdziesiątej czwartej na czterdziestą szóstą. Z kolei lokatę sześćdziesiątą piątą na sześćdziesiątą zamienił Tadeusz Kubiak z SEJK Pogoń Szczecin (miejsca 15. i 20.), a z siedemdziesiątej czwartej na osiemdziesiątą spadł reprezentujący ŻLKS Poznań Dawid Kania (miejsca 26. i 24.).

Jakub Rodziewicz znajduje się wśród młodych talentów, które poza Polskim Związkiem Żeglarskim oraz Ministerstwem Sportu i Turystyki, wspiera także Volvo Car Poland. Grupa tych uzdolnionych żeglarzy tworzy razem Volvo Youth Sailing Team Poland.

Kolejne wyścigi zaplanowane są na środę na godzinę 14:30. Regaty we Francji potrwają do soboty 12 maja.

Informacja prasowa (MF) - Polski Związek Żeglarski

ZOBACZ WIDEO Ekspert wróży Kubicy błyskawiczny powrót. "Jego wyniki są niewiarygodne!"

Czy Marcin Rudawski zostanie po raz dziewiąty mistrzem Europy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL