WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Thom Touw / eurilca.org / Na zdjęciu: Aleksander Arian na jachcie klasy Laser Radial

Polacy z szansami na medale dzień przed końcem ME

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Aleksander Arian i Marcin Rudawski utrzymali trzecie oraz czwarte miejsce na dzień przed końcem mistrzostw Europy w klasach Laser Standard oraz Laser Radial kobiet i mężczyzn, które odbywają się w La Rochelle we Francji.

To już piąty dzień mistrzostw Europy  w olimpijskich klasach Laser Standard i Laser Radial kobiet oraz nieolimpijskiej klasie Laser Radial mężczyzn, a także kolejny kiedy w którym pogoda pozwoliła na przeprowadzenie dwóch zaplanowanych wyścigów dla każdej floty.

Swoje wysokie pozycje w klasie Laser Radial mężczyzn utrzymali Aleksander Arian (UKS Sailing Team Rzeszów) i broniący tytułu Marcin Rudawski (MKS Dwójka Warszawa). Pierwszy z nich najpierw przypłynął pierwszy, a następnie dopiero dwudziesty piąty, ale nadal jest trzeci w klasyfikacji generalnej. Natomiast ośmiokrotny mistrz Europy w pierwszym wyścigu zajął miejsce trzecie, a w następnym jedenaste i pozostał na czwartej lokacie. Niezmiennie prowadzi Słoweniec Nik Pletikos (miejsca 2. i 1.), który jest coraz bliżej końcowego triumfu, ponieważ drugi w klasyfikacji Włoch Federico Tocchi traci do niego już dwanaście punktów.

Jedyna nasza reprezentantka w Laserze Radialu kobiet, Agata Barwińska (MOS SSW Iława), po miejscach czternastym oraz dziewiętnastym zanotowała minimalny awans z pozycji dwudziestej na dziewiętnastą. Natomiast na prowadzeniu umocniła się złota medalistka sprzed roku Holenderka Marit Bouwmeester (miejsca 1. i 2.), która nad zajmującą drugą lokatę Amerykanką Paige Railey ma jedenaście punktów przewagi i jest bliska obrony tytułu.

W złotej grupie klasy Laser Standard ścigało się dwóch z czterech naszych reprezentantów. Filip Ciszkiewicz (MKŻ Arka Gdynia), po tym jak mijał linię mety dwudziesty siódmy i osiemnasty, awansował z pozycji czterdziestej pierwszej na trzydziestą szóstą. Z kolei czterdziesty ósmy oraz pięćdziesiąty był tego dnia Jakub Rodziewicz (SEJK Pogoń Szczecin) i zamienił lokatę pięćdziesiątą trzecią na pięćdziesiątą drugą. Prowadzenie utrzymał brązowy medalista zeszłorocznych mistrzostw świata Australijczyk Matthew Wearn (miejsca 8. i 7.).

ZOBACZ WIDEO RSC Anderlecht grzebie szanse na mistrzostwo Belgii. Trafienie Teodorczyka nic nie dało [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Rywalizujący w grupie srebrnej Tadeusz Kubiak z SEJK Pogoń Szczecin (miejsca 7. i 11.) zanotował nieznaczny awans z pozycji pięćdziesiątej dziewiątej na pięćdziesiątą siódmą, a reprezentujący ŻLKS Poznań Dawid Kania (miejsca 46. i 44.) spadł z lokaty siedemdziesiątej siódmej na dziewięćdziesiątą trzecią.

Jakub Rodziewicz znajduje się wśród młodych talentów, które poza Polskim Związkiem Żeglarskim oraz Ministerstwem Sportu i Turystyki, wspiera także Volvo Car Poland. Grupa tych uzdolnionych żeglarzy tworzy razem Volvo Youth Sailing Team Poland.

Kolejne wyścigi zaplanowane są na sobotę, która będzie ostatnim dniem regat, na godzinę 14:30.

Informacja prasowa (MF) - Polski Związek Żeglarski

Czy któryś z Polaków stanie na podium mistrzostw Europy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL