WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Richard Langdon / Sailing Energy / World Sailing / Na zdjęciu: Zofia Klepacka w windsurfingowej, olimpijskiej klasie RS:X

Polacy w wyścigach medalowych finałowego PŚ

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Paweł Tarnowski, Radosław Furmański, Zofia Klepacka i Kamila Smektała wystartują w sobotnich wyścigach medalowych w klasie RS:X podczas finałowych regat żeglarskiego Pucharu Świata klas olimpijskich w Marsylii.

Za nami czwarty dzień finałowego Pucharu Świata klas olimpijskich u wybrzeży Francji. W piątek zawodnicy wrócili do rywalizacji po dniu przerwy spowodowanej zbyt słabym wiatrem. Tego dnia wiatr wiał z prędkością od 9 w porywach do 12 węzłów, co pozwoliło organizatorom sprawnie przeprowadzić zaplanowane wyścigi. W regatach bierze udział 212 zawodników z 34 krajów, którzy ścigają się w 8 klasach.

W klasie RS:X mężczyzn z pozycji drugiej na czwartą spadł Paweł Tarnowski (SKZ ERGO Hestia Sopot), który w pierwszym wyścigu był jedenasty, a w dwóch następnych przypływał piąty oraz szósty. Z kolei piątą lokatę utrzymał Radosław Furmański (DKŻ Dobrzyń), po tym jak mijał linię mety siódmy, szósty oraz dwunasty. Liderem pozostał Francuz Pierre Le Coq (miejsca 1., 2. i 1.), a za nim, na pozycjach medalowych, znajdują się jego rodacy, Thomas Goyard i aktualny mistrz Europy Louis Giard. Tarnowski traci do trzeciej lokaty osiem punktów.

Wśród kobiet miejsca ósme, dziewiąte oraz piąte zajęła Zofia Klepacka (Legia Warszawa) i w efekcie zanotowała spadek z pozycji szóstej na siódmą. Natomiast Kamila Smektała (YKP Warszawa) rozpędzała się z wyścigu na wyścig i po miejscach trzynastym, dziesiątym oraz trzecim pozostała na dziesiątej lokacie, zapewniając sobie start w sobotnim wyścigu medalowym. Prowadzenie utrzymała Holenderka Lilian de Geus (miejsca 9., 3. i 9.).

W klasie Laser Radial odbyły się w piątek trzy wyścigi, w celu nadrobienia części start z czwartku. Ze zmiennym szczęściem żeglowała Agata Barwińska (MOS SSW Iława), która była dziewiąta, czternasta i dziesiąta, co poskutkowało przesunięciem się z pozycji jedenastej na dwunastą. Liderką niezmiennie jest trzecia zawodniczka tegorocznych mistrzostw Europy Emma Plasschaert z Belgii (miejsca 2., 11. i 1.). Klepacka traci do pozycji medalowej trzynaście punktów.

W sobotę w klasach RS:X kobiet i mężczyzn odbędzie się tylko po jednym, podwójnie punktowanym wyścigu medalowym dla najlepszych dziesięciu zawodników klasyfikacji generalnej. Panowie mają zaplanowany start na godzinę 11:55, a panie powinny rozpocząć walkę o medale o 12:30. Z kolei w klasie Laser Radial tego dnia odbędą się jeszcze wyścigi w normalnej formule, a medalowy zostanie przeprowadzony w niedzielę 10 czerwca.

Radosław Furmański znajduje się wśród młodych talentów, które poza Polskim Związkiem Żeglarskim oraz Ministerstwem Sportu i Turystyki, wspiera także Volvo Car Poland. Grupa tych uzdolnionych żeglarzy tworzy razem Volvo Youth Sailing Team Poland.

Informacja prasowa (MF) - Polski Związek Żeglarski

ZOBACZ WIDEO Karol Linetty: Do Rosji jedziemy po to żeby wygrywać

Czy któryś z Polaków stanie na podium regat Pucharu Świata w Marsylii?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL