Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kacper Paszek i Bartosz Reiter na jachcie klasy 420Materiały prasowe / James Tomlinson / World Sailing / Na zdjęciu: Kacper Paszek i Bartosz Reiter na jachcie klasy 420

Polscy zawodnicy nie zwalniają tempa na MŚJ

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Wiktoria Gołębiowska (Laser Radial) oraz Kacper Paszek i Bartosz Reiter (420) zajmują 3. miejsce po 3 dniach Mistrzostw Świata Juniorów World Sailing w Corpus Christi. Czwarty jest Aleksander Przychodzeń, a piąta Weronika Marciniak (oboje RS:X).

Za nami już trzy dni Mistrzostw Świata Juniorów World Sailing w amerykańskiej miejscowości Corpus Christi. Po raz kolejny udało się przeprowadzić komplet wyścigów w każdej flocie, a polscy żeglarze nadal zajmują czołowe lokaty w większości klas.

Na trzeciej pozycji w klasie 420, niezmiennie od początku rywalizacji, znajdują Kacper Paszek i Bartosz Reiter (Olsztyński Klub Żeglarski), którzy tym razem rozpoczęli dzień miejscem szóstym, a zakończyli czwartym. Kolejne dwa wyścigi wygrali Joseph Hermus oraz Walter Henry ze Stanów Zjednoczonych i są już blisko końcowego triumfu, ponieważ nad drugą załogą w klasyfikacji mają aż dwanaście punktów przewagi.

Po środowych wyścigach z pozycji czwartej na trzecią w Laserze Radialu powróciła po dniu przerwy Wiktoria Gołębiowska (MOS SSW Iława), która najpierw zajęła miejsce czternaste, a następnie była najlepsza. Prowadzenie utrzymała zawodniczka gospodarzy Charlotte Rose (miejsca 1. i 2.). Wśród chłopców z lokaty czterdziestej ósmej na czterdziestą dziewiątą spadł Łukasz Machowski z MKS Dwójki Warszawa (miejsca 53. i 49.), a na prowadzeniu pozostał Nowozelandczyk Josh Armit (miejsca 5. i 4.).

Dobrze spisują się nadal nasi windsurferzy z klubu SKŻ ERGO Hestia Sopot. Miejsca drugie, dziewiąte oraz piąte zajął Aleksander Przychodzeń i utrzymał czwartą pozycję w całych regatach. Najlepszy nadal jest Amerykanin Geronimo Nores (miejsca 1., 1. i 3.). Minimalny spadek z lokaty czwartej na piątą zanotowała Weronika Marciniak, która tym razem była dwa razy szósta i raz piąta. Pozycję liderki odzyskała Veerle ten Have z Nowej Zelandii (miejsca 1., 4. i 1.).

ZOBACZ WIDEO Mocny charakter polskiej triumfatorki Wimbledonu. "Wiele rzeczy musi wydobyć krzykiem"

Z kolei w klasie 29er z pozycji szóstej na dziesiątą przesunęły się Wiktoria Lehmann i Maja Micińska z YKP Gdynia, które były tego dnia dziewiąte, osiemnaste oraz dziesiąte. Natomiast lokatę szesnastą na osiemnastą zamienili ich klubowi koledzy Mikołaj Chłopek i Mateusz Kruczyński (miejsca 16., 17. i 23.). W tych flotach na czele stawki znajdują się Rosjanki Zoja Nowikowa i Diana Sabirowa (miejsca 15., 2. i 1.) oraz Norwegowie Mathias Berthet i Alexander Franks-Penty (UFD-falstart oraz miejsca 2. i 5.).

Na katamaranach klasy Nacra 15 miejsca czternaste, dziewiętnaste oraz dwunaste zajęli Tymoteusz Cierzan i Katarzyna Piernicka (UKS Navigo Sopot), co poskutkowało minimalnym awansem z pozycji dwudziestej na dziewiętnastą. Nadal pewnie prowadzą Argentyńczycy Teresa Romairone i Dante Cittadini (miejsca 5., 3. i 3.).

Niektórzy z polskich żeglarzy, poza Polski Związkiem Żeglarskim oraz Ministerstwem Sportu i Turystyki są wspierani także przez firmę Volvo Car Poland. Grupa ta nazywa się Volvo Youth Sailing Team Poland. W jej skład z obecnych w Corpus Christi zawodników wchodzą Wiktoria Gołębiowska, Wiktoria Lehmann i Maja Micińska, a także Tymoteusz Cierzan i Katarzyna Piernicka.

Kolejne wyścigi zaplanowane są na czwartek 19 lipca na godzinę 12:00 czasu miejscowego (19:00 czasu polskiego). Regaty na wodach Zatoki Meksykańskiej potrwają do piątku 20 lipca.

Czy któryś polscy żeglarze staną na podium mistrzostw świata juniorów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL