Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Trener Cezariusz Piórczyk, Kamil Manowiecki, Lidia Sulikowska, Oliwia Hłobuczek i Janusz TaberMateriały prasowe / Na zdjęciu: Trener Cezariusz Piórczyk, Kamil Manowiecki, Lidia Sulikowska, Oliwia Hłobuczek i Janusz Taber

Polscy żeglarze na starcie igrzysk olimpijskich młodzieży

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Od niedzieli 7 października Lidia Sulikowska, Kamil Manowiecki (oboje Techno 293+) i Oliwia Hłobuczek (Kiteboarding) rozpoczną rywalizację w igrzyskach olimpijskich młodzieży, które odbędą się w Buenos Aires.

W dniach 6-18 października u wybrzeży Argentyny odbędą Letnie Igrzyska Olimpijskie Młodzieży 2018. Są to międzynarodowe zawody sportowe dla młodzieży od lat 14 do 18 organizowane przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski.

Na starcie konkurencji żeglarskich stanie troje młodych Polaków. W windsurfingowej klasie Techno 293+ rywalizować będą wicemistrzyni Europy juniorek w klasie RS:X Lidia Sulikowska (SKŻ ERGO Hestia Sopot) oraz Kamil Manowiecki (SKŻ ERGO Hestia Sopot), a w żeńskim Kiteboardingu zobaczymy mistrzynię świata juniorek Oliwię Hłobuczek (MKR Tramp Mielno).

Windsurferzy będą ścigali się w dniach 6-12 października, a kiteboardziści od 7 do 13 października. Wyścigi każdego dnia zaplanowane są na godzinę około 12:00 czasu miejscowego (17:00 czasu polskiego).

ZOBACZ WIDEO: Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński z brązowym medalami!

Czy któryś z polskich żeglarzy stanie na podium igrzysk olimpijskich młodzieży?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL