Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Justyna Kowalczyk: Starzeję się, trzeba odpocząć

Rafał Malinowski
Rafał Malinowski
Justyna Kowalczyk zdobyła w Oslo trzy medale mistrzostw świata. Polka wkrótce zakończy trzeci z rzędu sezon pełen sukcesów. Tylko najlepsi potrafią przez tak długi okres utrzymywać bardzo wysoką formą.

Wszyscy już teraz zastanawiają się, czy Kowalczyk będzie stać na czwarty wielki sezon pod rząd. - Najpierw poświętujemy, ale też nie od razu. Na razie mistrzostwa w Oslo kojarzą mi się głównie ze zmęczeniem. A potem to sobie z trenerem na nowo poukładamy. Pokazałam, że jednak można uniknąć kryzysu po dwóch sezonach sukcesów. Jak jest w czwartym, tego jeszcze nikt nie sprawdził. Dla mnie zdobycie dziewięciu medali w ostatnich trzech wielkich imprezach nawet nie jest spełnieniem marzeń, bo ja nie śmiałam sobie czegoś takiego wyobrażać. A teraz, dokładając brąz z Turynu, liczba medali zrobiła się już dwucyfrowa. Po Oslo mogę mieć niedosyt co do biegu na 10 km, mogą mnie pewne sprawy złościć, ale jak patrzę na cały sezon - był piękny. Wyjadę stąd szczęśliwa i uśmiechnięta, z różnych przyczyn, również medalowych - powiedziała polska biegaczka w rozmowie z Przeglądem Sportowym.

W końcówce sezonu Justyna Kowalczyk nie zamierza zbyt wiele startować - odpuściła m.in. pokazowe zawody w Rosji. - Nie, tym razem się wypisałam. Pojadę tylko na Kamczatkę leczyć się i tam wystartuję w jednym maratonie, na 60 km. W komercyjnych zawodach tym razem nie, choć miałam dużo zaproszeń z Rosji, Norwegii. Starzeję się, trzeba odpocząć - dodała "Justysia", który już wcześniej zagwarantowała sobie zwycięstwo w Pucharze Świata.

Źródło: Rzeczpospolita.

Komentarze (19):

 • Maestro Zgłoś
  Żałosne jest gdy caly czas ludzie pokroju "Pikt" najeżdżają na polskich mistrzów. Dużo ich nie ma wiec cieszmy sie tym co jest, a nie krytykować, obrażać i wyzywać od najgorszych.
  • Prawdziwy kibic sportowy Zgłoś
   Powalcz jeszcze jeden sezon o kryształową kulę.Pobijesz rekord świata,którego NIKT, N I G D Y nie przebije! Powodzenia.
   • do zus i fan Zgłoś
    Jak czytam takie dzieci jak wy to żal mnie ogarnia, ze rodzice za ciężko zarobione pieniądze opłacają wam internet. Pochwalcie się, synkowie, swoimi osiągnięciami. zapewne w szkole
    Czytaj całość
    same piątki? Bo jesli nie to won do OHP'u i rowy kopać.Pani Justyno, to był wspaniały sezon i mnóstwo radości. Dzięki pani jestem dumny, że jestem Polakiem. Puchar świata należy do pani (jako jedyna utrzymała pani wysoką formę przez cały sezon), srebro i brąz na mistrzostwach świata to wspaniałe rezultaty. Dziękuję z całego serca
    Wszystkie komentarze (19)

    Komentarze (19)

    ×
     Wszystkie komentarze (19)
     PRZEJDŹ NA WP.PL