WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Triumf Emila Hegle Svendsena w biegu masowym

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
W ostatniej konkurencji mężczyzn podczas biathlonowych mistrzostw świata w Chanty-Mansijsku najlepszy był Emil Hegle Svendsen. Dla Norwega triumf w biegu masowym był pierwszym indywidualnym zwycięstwem w tegorocznych mistrzostwach.

Emil Hegle Svendsen przez cały bieg utrzymywał się w czołówce. Norweg celnie strzelał i wraz z Tarjei Boe oraz Lukasem Hoferem powiększał swoją przewagę nad rywalami. Za tą trójką biegł Jewgienij Ustiugow. To właśnie między tą czwórką miała rozstrzygnąć się kwestia złotego medalu mistrzostw świata.

Tradycyjnie rozstrzygnięcia w biegu masowym miały miejsce podczas ostatniej wizyty na strzelnicy. Czysto strzelał jedynie Rosjanin i ku uciesze miejscowej publiczności ruszył samotnie na trasę z blisko 11 sekundową przewagą nad Svendsenem. Norweg podczas ostatniego strzelania popełnił jeden błąd. Jedną karną rundę musiał pokonać także Lukas Hofer. Dwukrotnie nie trafił za to Boe czym pogrzebał szansę na swój szósty medal tegorocznych mistrzostw świata.

Na ostatniej rundzie biegowej Svendsen szybko dogonił Ustiugowa. Mistrz olimpijski z Vancouver wyraźnie ustępował Norwegowi, jednak ten długo biegł za jego plecami. Dopiero gdy do prowadzącej dwójki zbliżył się Hofer, Norweg postanowił zaatakować. Atak okazał się udany i Svendsen mógł cieszyć się z pierwszego indywidualnego złotego medalu w tych mistrzostwach.

Sobota była ostatnim dniem rywalizacji mężczyzn w biathlonowych mistrzostwach świata. W niedzielę odbędzie się bieg sztafetowy kobiet, w którym wystartuje także drużyna Polek. Początek tego biegu zaplanowany jest na godzinę 11:00 polskiego czasu.


Wyniki biegu masowego panów na 15 km:

M</b>Zawodnik</b>Kraj</b>Czas</b>Kary</b>
1 Emil Hegle Svendsen</B> Norwegia 38:42,7 1
2 Jewgienij Ustiugow </B> Rosja +5,0 0
3 Lukas Hofer</B>Włochy +14,31
4 Tarjei Boe</B>Norwegia +23,3 2
5 Iwan Czerezow</B> Rosja +24,2 1
6 Ole Einar Bjoerndalen</B> Norwegia +28,81
7 Andrej Makowiejew</B> Rosja +49,8 0
8 Arnd Peiffer</B> Niemcy+53,7 3
9 Simon Eder</B> Austria +54,2 2
10 Martin Fourcade </B> Francja+54,8 3


Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL