Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Zwycięstwo Petry Majdić na koniec kariery

Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński
Nie było niespodzianki na ostatnim etapie Tour de Barents pań - Petra Majdić pewnie utrzymała przewagę i zakończyła karierę w pięknym stylu, zwyciężając w tej imprezie. Wśród panów najlepszy okazał się Jean-Marc Gaillard, minimalnie lepszy od Maurice'a Manificata.

Ostatni etap pań był już tylko formalnością. Petra Majdić, zdecydowana liderka, miała już na starcie biegu na dochodzenie grubo ponad minutę zaliczki nad kolejnymi zawodniczkami i tylko prawdziwy kataklizm na wzniesieniu Ounasvaara mógłby ją pozbawić końcowego sukcesu. Nic takiego się jednak nie stało i Słowenka w pełni zasłużenie została triumfatorką drugiej edycji Tour de Barents. Występy w Tana, Inari oraz w Rovaniemi były ostatnimi w jej karierze - Majdić żegna się bowiem ze sportem i lepszego pożegnania wymarzyć sobie nie mogła. - Trasa była trudna, ale podobała mi się. To wzniesienie Ounasvaara jest znacznie lepsze niż to na koniec Tour de Ski, gdyż tutaj można przynajmniej próbować normalnie biec. Forma dopisała do końca, cieszę się że mogłam tutaj wystartować, wszystko było znakomicie zorganizowane - powiedziała Słowenka po swoim ostatnim występie w karierze. Za jej plecami Tour de Barents ukończyły Finki Kerttu Niskanen i Krista Lahteenmaki.

Więcej walki niż u pań było na ostatnim etapie panów. Różnice przed biegiem na dochodzenie nie były zbyt duże - Matti Heikkinen wyprzedzał o trzynaście sekund Jeana-Marca Gaillarda i o dwadzieścia cztery Maurice'a Manificata. Dwaj Francuzi szybko utworzyli zgrany duet i regularnie zmniejszali różnicę dzielącą ich od prowadzącego Fina. Gdy ten został w końcu dogoniony nie zdołał utrzymać się wraz z nimi i musiał zadowolić się trzecią lokatą. W walce na finiszu minimalnie lepszy okazał się Gaillard, który pokonał swojego kolegę z kadry o zaledwie dwie dziesiąte sekundy. - Metr przed metą wiedziałem już, że wygram. Maurice był raczej szybszy, ale zdecydowało doświadczenie w rozgrywaniu takich końcówek - powiedział triumfator.

Wyniki ostatniego etapu Tour de Barents pań:

M</b>Zawodniczka</b>Kraj</b>Czas</b>
1Petra Majdić</B> Słowenia 24:46,7
2Kerttu Niskanen</B> Finlandia +1:09,1
3Krista Lahteenmaki</B> Finlandia +1:53,1
4Alena Prochazkova</B>Słowacja +2:58,3
5Mari Laukkanen</B>Finlandia +3:41,3
6 Virginia De Martin Toparin</B> Włochy +4:58,0
7Melissa Gorre</B>Włochy +5:34,5
8Laura Rohtla</B> Estonia +8:41,3
9Tiina Portti</B> Finlandia+12:51,5


Wyniki ostatniego etapu Tour de Barents panów:

M</b>Zawodnik</b>Kraj</b>Czas</b>
1Jean-Marc Gaillard</B> Francja33:03,8
2Maurice Manificat</B> Francja +0,2
3 Matti Heikkinen</B> Finlandia +33,0
4Lukas Bauer</B>Czechy +1:14,2
5Tobias Angerer</B> Niemcy +1:43,6
6Martin Bajcicak</B>Słowacja +1:45,8
7Chris Andre Jespersen</B>Norwegia +1:47,3
8 Sami Jauhojaervi</B> Finlandia +2:18,9
9Jaak Mae</B> Estonia +2:59,2
10Karel Tammjarv</B>Estonia+3:32,3

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL