Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Magdalena Neuner najlepsza w Hochfilzen, kolejny dobry start Krystyny Pałki

Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński
Magdalena Neuner, która kilka dni temu ogłosiła, że po sezonie 2011/2012 skończy karierę, odniosła w piątkowe popołudnie kolejne zwycięstwo w zawodach biathlonowego Pucharu Świata. Niemka strzelała bezbłędnie i nie miała większych problemów z pokonaniem wszystkich rywalek. Na strzelnicy nie myliła się również Krystyna Pałka. Najlepsza z Polek zajęła wysokie jedenaste miejsce.

Już tydzień temu w Oestersund Krystyna Pałka zajmowała dobre lokaty w drugiej dziesiątce. W sprincie, który w piątek rozpoczął kolejne zawody Pucharu Świata, tym razem w austriackim Hochfilzen, zaprezentowała się jeszcze lepiej niż ostatnio. Nasza biathlonistka od początku narzuciła wysokie tempo i plasowała się w ścisłej czołówce. Dzięki bezbłędnemu strzelaniu utrzymała się wśród najlepszych i na ostatnią pętlę prowadzącą do mety wyruszyła mając drugi wynik. Różnice dzielące poszczególne biathlonistki były minimalne, w związku z czym aż do ostatnich metrów nie było wiadomo, jaka będzie końcowa kolejność. Pałka na ostatnich kilometrach nieco jednak osłabła i nie zdołała utrzymać zajmowanej wcześniej lokaty dającej podium. Ostatecznie Polka uzyskała jedenasty czas. Do Olgi Zajcewej, która zajęła trzecie miejsce, nasza zawodniczka straciła niewiele ponad trzynaście sekund. Tak małe różnice w czołówce powodują, że sobotni bieg na dochodzenie zapowiada się arcyciekawie - w walce o podium liczyć się będzie liczne grono biathlonistek. Jeśli Pałka znów będzie strzelała bezbłędnie to ma szansę na kolejny świetny wynik.

W piątkowym sprincie wystartowały jeszcze cztery Polki. Z dobrej strony, oprócz Pałki, zaprezentowała się też Agnieszka Cyl. Dziewięć z dziesięciu strzałów było w jej wykonaniu bezbłędnych, celu nie sięgnął niestety ostatni, przez co nasza reprezentantka musiała pokonać karną rundę i ostatecznie była dziewiętnasta. Punkty Pucharu Świata wywalczyła jeszcze Weronika Nowakowska-Ziemniak, która zajęła trzydzieste ósme miejsce. Sztuka ta nie udała się za to Monice Hojnisz, sklasyfikowanej na czterdziestej dziewiątej pozycji, oraz Magdalenie Gwizdoń, która była sześćdziesiąta piąta. Za wyjątkiem tej ostatniej wszystkie Polki wystąpią w sobotę w biegu na dochodzenie.

-> Zobacz klasyfikację generalną Pucharu Świata!

Sprint stał pod znakiem dominacji Magdaleny Neuner. 25-letnia Niemka, która ogłosiła kilka dni temu, że kończy karierę po tym sezonie, strzelała bezbłędnie, a taki wynik na strzelnicy daje jej zwykle wygraną. Tym razem było podobnie i Neuner znów zwyciężyła, umacniając się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, jak i klasyfikacji sprintu. Nie byłoby jednak zwycięstwa Niemki, gdyby odrobinę celniejszym okiem popisała się Kaisa Makarainen. Finka, która przed rokiem zdobyła Kryształową Kulę, przegrała z Neuner o niespełna piętnaście sekund, choć musiała pokonać karną rundę. Jeden niecelny strzał miała także wspomniana Zajcewa, jednak w jej przypadku strata do zwyciężczyni była już nieco większa - Rosjanka była wolniejsza niż Neuner o blisko dwadzieścia trzy sekundy.
Wyniki sprintu pań w Hochfilzen:

M</b>Zawodniczka</b>Kraj</b>Czas</b>Kary</b>
1 Magdalena Neuner</B> Niemcy 21:09,2 0
2 Kaisa Maekaerainen</B> Finlandia +14,9 1
3Olga Zajcewa</B> Rosja +22,7 1
4 Helena Ekholm</B> Szwecja +23,4 0
5 Daria Domraczewa</B> Białoruś +25,0 2
6 Anastazja Kuzmina</B> Słowacja +27,7 1
7Olga Wiłuchina</B> Rosja +31,1 0
8 Andrea Henkel</B> Niemcy +33,6 0
9 Synnoeve Solemdal</B> Norwegia +33,9 1
10 Elise Ringen</B> Norwegia +34,0 0
11 Krystyna Pałka</B> Polska +36,3 0
19 Agnieszka Cyl</B> Polska +1:22,3 1
38 Weronika Nowakowska-Ziemniak</B> Polska +2:01,9 1
49Monika Hojnisz</B> Polska +2:24,8 2
65 Magdalena Gwizdoń</B> Polska +2:51,9 3

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL