Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Emil Hegle Svendsen najlepszy w Hochfilzen, Tomasz Sikora bez punktów

Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński
Nie zabrakło emocji w sobotnim biegu na dochodzenie rozegranym w austriackim Hochfilzen. Dopiero na ostatnich metrach rozstrzygnęła się walka dwóch Norwegów - ostatecznie Emil Hegle Svendsen pokonał Tarjeia Boe o zaledwie 0,1 sekundy. Tomasz Sikora, jedyny Polak startujący w tej konkurencji, czterokrotnie mylił się na strzelnicy i był czterdziesty drugi.

Jeszcze tuż przed ostatnim strzelaniem wydawało się, że przedpołudniowy bieg na dochodzenie może zakończyć się sensacyjnie. Na czele znajdował się bowiem Szwajcar Benjamin Weger, który zaskoczył już w piątek zajmując trzecie miejsce w sprincie, a tuż za nim biegł debiutujący w Hochfilzen w Pucharze Świata Timofiej Łapszin. Na ostatnim strzelaniu Rosjanin pogubił się (ostatecznie był osiemnasty), za to Weger wytrzymał nerwowo, strzelił bezbłędnie, i pierwszy ruszył do mety. Tuż za nim na ostatnią pętlę ruszyli jednak Emil Hegle Svendsen i Tarjei Boe, w związku z czym szansa na sensacyjne zakończenie natychmiast zmalała. I rzeczywiście, faworyzowani Norwegowie nie mieli problemu z pokonaniem Szwajcara. Na ostatniej prostej stoczyli znakomity pojedynek. Minimalnie lepszy okazał się Svendsen, szybszy od kolegi z kadry o 0,1 sekundy. O ile triumfator mógł świętować, o tyle Boe długo nie mógł pogodzić się z porażką i z wściekłością uderzał kijkiem o ziemię.

Wspomniany Weger zdołał utrzymać się na podium i zajął ostatecznie trzecie miejsce, przed zwycięzcą z piątku, Carlem Johanem Bergmanem. Grupę pościgową do mety doprowadził Ole Einar Bjoerndalen. Norweski król biathlonu u progu sezonu zajmował dalekie miejsca, jednak w sobotę w Hochfilzen prezentował się bardzo dobrze i przesunął się z dziewiętnastej pozycji aż na piątą. To najlepszy wynik Bjoerndalena w tym sezonie.

-> Zobacz klasyfikację generalną Pucharu Świata!

Tomasz Sikora nie wypadł niestety zbyt dobrze. W piątek lider naszej kadry zdobył kolejne punkty Pucharu Świata, jednak w sobotę swojego dorobku już nie zdołał powiększyć. Polakowi nie wyszło trzecie strzelanie, na którym mylił się aż trzy razy, i łącznie z dorobkiem czterech karnych rund zajął odległe czterdzieste drugie miejsce. Nasi pozostali reprezentanci w piątek nie zmieścili się w czołowej sześćdziesiątce i nie zostali dopuszczeni do startu w sobotę.
Wyniki biegu na dochodzenie w Hochfilzen:

M</b>Zawodnik</b>Kraj</b>Czas</b>Pudła</b>
1 Emil Hegle Svendsen</B> Norwegia 33:09,0 2
2Tarjei Boe</B> Norwegia +0,1 1
3Benjamin Weger</B> Szwajcaria +4,9 1
4 Carl Johan Bergman</B> Szwecja +13,3 2
5Ole Einar Bjoerndalen</B> Norwegia +17,1 1
6Daniel Mestotitsch</B> Austria +19,3 0
7Anton Szipulin</B> Rosja +21,8 1
8Florian Graf</B> Niemcy +22,1 2
9 Arnd Peiffer</B> Niemcy +22,3 1
10 Bjoern Ferry</B> Szwecja +22,8 0
42Tomasz Sikora</B> Polska +3:05,8 4


Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL