Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Zwycięstwo Norweżek w Hochfilzen, Polki na 4. miejscu

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Zwycięstwem Norweżek zakończył się biathlonowy bieg sztafetowy na dystansie 4x6 km rozegrany w Hochfilzen. Dobrze spisały się reprezentantki Polski, które rywalizację zakończyły na 4. miejscu.

Biało-czerwone w niedzielne popołudnie sprawiły wiele radości sympatykom biathlonu w Polsce. Ich dobra postawa zaowocowała czwartym miejscem w biegu sztafetowym. Polki wyprzedziły między innymi sztafetę niemiecką, która była upatrywana w roli faworyta do odniesienia końcowego zwycięstwa w Hochfilzen.

Polki dobrze rozpoczęły bieg. Dzięki bezbłędnemu strzelaniu Krystyny Pałki nasze reprezentantki zajęły miejsce w czołówce. Bezbłędne na strzelnicy były również Monika Hojnisz, która na swojej zmianie wyprowadziła naszą sztafetę na czwarte miejsce oraz Agnieszka Cyl. Cztery dodatkowe pociski musiała dobierać biegnąca na drugiej zmianie Weronika Nowakowska-Ziemniak, ale i ona podczas strzelania strąciła wszystkie czarne krążki.

Niedzielny bieg sztafetowy pań zakończył się zwycięstwem Norweżek. Reprezentantki tego kraju na prowadzenie wyszły na trzeciej zmianie, kiedy to Synnoeve Solemdal wyprzedziła Innę Suprun z Ukrainy. Biegnąca na ostatniej zmianie Tora Berger nie dała sobie wydrzeć zwycięstwo. Tym samym panie powtórzyły wyczyn panów i również odniosły zwycięstwo w biegu sztafetowym.

Kroku Norweżkom starały się dotrzymywać reprezentantki Francji, które do zwyciężczyń straciły ponad 13 sekund. Najniższy stopień podium zajęły Rosjanki ze stratą blisko 30 sekund. Polki do Norweżek straciły minutę i 28 sekund. Słabo spisały się Niemki, które głównie za sprawą Magdaleny Neuner zajęły 6. miejsce.

Wyniki biegu sztafetowego pań:

M</b>Kraj</b>Skład</b>Czas</b>Kary</b>
1 Norwegia Horn, Ringen, Solemdal, Berger1:07:13,3 0+10
2 Francja Brunet, Bescond, Boilley, Dorin Habert +13,60+3
3 RosjaŚlepcowa, Sorokina, Bogaliy-Titovets, Zajcewa +29,40+6
4 Polska Pałka, Nowakowska-Ziemniak, Hojnisz, Cyl +1:28,20+4
5 Białoruś Kalinczik, Skardino, Dubarezawa, Domraczewa+2:07,50+8
6 Niemcy Hildebrand, Henkel, Bachmann, Neuner +2:21,90+13
7 WłochyPonza, Oberhofer, Runggaldier, Wierer +2:35,1 0+9
8 Ukraina Va. Semerenko, Vi. Semerenko, Suprun, Pidruszna +3:10,52+10
9 KanadaImrie, Kocher, Crawford, Heinicke +3:14,20+10
10 Czechy Vitkova, Soukalova, Tomesova, Johanidesova +3:50,0 0+10

Komentarze (1):

  • realista Zgłoś
    Dziewczyny, moje najszczersze gratulacje!!!! Serce rosło jak się Was oglądało:) Jestem pewien w 100% że w tym sezonie będzie minimum jedno podium. Byłyście naprawdę wspaniałe:)

    Komentarze (1)

    PRZEJDŹ NA WP.PL