Najnowsze Wyniki/Kalendarz

TVP nie ma pieniędzy na przebijanie się z innymi stacjami

Rafał Malinowski
Rafał Malinowski
Od sezonu 2016/17 biegi i skoki narciarskie będzie można oglądać tylko w Eurosporcie, który w ubiegłym tygodniu nabył prawa na pokazywanie tych dyscyplin na wyłączność na 5 lat.

Dotychczas skoki i biegi były kojarzone głównie z TVP. Włodzimierz Szaranowicz poinformował, że Telewizji Publicznej po prostu nie było stać na finansową rywalizację z Eurosportem. Transmisje narciarstwa klasycznego w "Jedynce" i "Dwójce" mogłyby być możliwe od sezonu 2016/17, gdyby TVP zdecydowała się na zakup sublicencji (jeśli Eurosport będzie chciał ją odsprzedać). Czy to w ogóle wchodzi w grę?

- Na pewno tak. Nie odpuszczamy. Będziemy się starać o taki pakiet, jaki będzie  możliwy do odkupienia. Jedyne, co mogliśmy zrobić w zaistniałej sytuacji, to zapewnić sobie prawa do zawodów Pucharu Świata w skokach i biegach narciarskich, które odbywają się w Polsce. I mogę ogłosić, po akceptacji kosztów finansowych przez Radę Nadzorczą TVP, że to właśnie uczyniliśmy. Umowa z Polskim Związkiem Narciarskim będzie obowiązywać przez najbliższe sześć lat - powiedział w rozmowie z Gazetą Krakowską dyrektor TVP Sport.

Szaranowicz poinformował, że w najbliższych latach w TVP będzie można oglądać m.in. mistrzostwa świata w piłce nożnej w 2018 i 2022 roku, igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro czy MŚ w piłce ręcznej 2015 i 2017. Telewizja Publiczna zamierza też zakupić prawa do części meczów Euro 2016, które są w posiadaniu Polsatu.

Cała rozmowa w Gazecie Krakowskiej.

Czy oferta programowa TVP jest wystarczająca?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (38):

 • Mateusz Jaruszewski Zgłoś
  To już nie będzie studia skoków z Otylią Jędrzejczak albo Szymonem Kołeckim?
  • TVP na programach typu Voice of Poland zarabia, niestety jedynie 18% dochodów TVP pochodzi z abonamentu i żeby w ogóle funkcjonować musi niestety rywalizować na polu komercyjnym.
   Czytaj całość
   Amerykanie dysponują ogromnym kapitałem i ciekawy jestem co stanie się np. z Ekstraklasą, Enea Ekstraligą, także inne ligi zagraniczne kończą się NC+. Na pewno na plus nabycie MŚ w piłce ręcznej w 2015 i 2017 r. Przynajmniej będzie w otwartej TV, bo z Polsatem to nigdy nie wiadomo- może jakieś PPV lub dodatkowo płatne kanały.
   • kwidzyn Zgłoś
    Tępić TVP jak można w ogóle ten chłam oglądać Polsat i Eurosport
    Wszystkie komentarze (38)

    Komentarze (38)

    ×
     Wszystkie komentarze (38)
     PRZEJDŹ NA WP.PL