Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP/EPA / KIMMO BRANDT

Niemcy prowadzą w klasyfikacji medalowej w Lahti. Na koncie już cztery zwycięstwa

Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński
Reprezentanci Niemiec pozostają na prowadzeniu w klasyfikacji medalowej mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w Lahti. W niedzielę ich dorobek powiększył się o kolejne dwa złote medale.

W czwartym dniu mistrzostw rozdano cztery komplety trofeów we wszystkich klasycznych dyscyplinach. W sztafetach sprinterskich w biegach narciarskich ze zwycięstw cieszyły się Norweżki, a także Rosjanie, w tym Siergiej Ustiugow, dla którego jest to już drugi tytuł mistrzowski wywalczony w Lahti.

Drużynowo rywalizowano również w kombinacji norweskiej, gdzie w klasycznej sztafecie najlepsi byli Niemcy. Zespół zza naszej zachodniej granicy wygrał też mieszany konkurs skoków narciarskich. Swój drugi złoty medal w Lahti zdobyła Carina Vogt.

Dzięki niedzielnym wynikom Niemcy samodzielnie prowadzą w klasyfikacji medalowej. W ich dorobku jest aż osiem medali, w tym cztery złote. Niewiele gorzej w Finlandii radzą sobie Norwegowie - wszystko wskazuje na to, że to właśnie między tymi reprezentacjami rozstrzygnie się palma pierwszeństwa.

Klasyfikacja medalowa po 4. dniu MŚ w Lahti:

miejscekrajzłotosrebrobrązłącznie
1Niemcy4228
2Norwegia3227
3Rosja22-4
4Austria1113
5Włochy11-2
6Japonia-123
6USA-123
8Finlandia-112
9Szwecja--11

ZOBACZ WIDEO Krzysztof Zimnoch chce "solówki" z Arturem Szpilką

Kto wygra klasyfikację medalową w Lahti?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL