Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP/EPA / PETER KLAUNZER

MŚ w Lahti: zmiana na prowadzeniu w klasyfikacji medalowej

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
W biegu na 10 km klasykiem w mistrzostwach świata w Lahti triumfowała Marit Bjoergen. To drugi złoty medal dla 36-latki podczas tegorocznych mistrzostw i 4. najcenniejszy krążek dla jej kraju. Norwegia została nowym liderem klasyfikacji medalowej.

Przed wtorkową rywalizacją na prowadzeniu w tym zestawieniu byli Niemcy, którzy zdobyli już 8 medali, w tym 4 złote. W biegu na 10 km klasykiem żadna z naszych zachodnich sąsiadek nie stanęła jednak na podium.

Brak medalu dla Niemiec wykorzystali Norwegowie. Skandynawowie wzbogacili się o dwa krążki. W biegu na 10 km klasykiem kobiet w świetnym stylu triumfowała Marit Bjoergen. Jej rodaczka Astrid Jacobsen zdobyła brązowy krążek. Norweżki przedzieliła Szwedka Charlotte Kalla. To dopiero drugi medal dla tego kraju w tegorocznych mistrzostwach globu.

Z kolei Norwegowie po sukcesie Bjoergen i Jacobsen mają już 9 krążków, w tym 4 złote i przynajmniej do środy będą prowadzić w klasyfikacji medalowej. Na drugim miejscu pozostają Niemcy, a na trzeciej pozycji Rosjanie.

Nadal bez medalu pozostaje reprezentacja Polski. We wtorek w biegu na 10 km klasykiem, w swojej koronnej konkurencji, Justyna Kowalczyk zajęła 8. miejsce. 

W środę w mistrzostwach świata w Lahti o medale powalczą narciarze w biegu na 15 km klasykiem oraz kombinatorzy norwescy w rywalizacji indywidualnej na dużym obiekcie i w biegu na 10 km.

Klasyfikacja medalowa MŚ po wtorkowym biegu na 10 km kobiet:

miejscekrajzłotosrebrobrązłącznie
1.Norwegia4239
2.Niemcy4228
3.Rosja22-4
4.Austria1113
5.Włochy1102
6.Japonia-123
6.USA-123
8.Finlandia-112
8.Szwecja-112


Zobacz wideo: Maciej Kot: chcę więcej zwycięstw, to dla mnie motywacja do dalszej pracy

Która reprezentacja wygra klasyfikację medalową MŚ w Lahti 2017?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL