WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Instagram / Na zdjęciu: Max Burkhart

Kolejna tragedia w narciarstwie alpejskim. Niemiec zginął na stoku

Marek Wawrzynowski
Marek Wawrzynowski
17-letni niemiecki narciarz, Max Burkhart, zmarł w wyniku obrażeń odniesionych w wypadku podczas treningowego zjazdu w Kanadzie.

Wejdź na TYPER.WP.PL, twórz własne ligi i typuj wyniki meczów!

To już kolejny tragiczny wypadek w sporcie narciarskim w ostatnim czasie. Niedawno zginął Francuz David Poisson a teraz młody Niemiec Max Burkhart. 17-latek z Partenkirchen zmarł w wyniku obrażeń odniesionych w wypadku na stoku w Kanadzie.

Zawodnik trenował w Lake Louise, w stanie Alberta, w zachodniej części kraju. Doznał całego szeregu obrażeń. Natychmiast został przetransportowany do szpitala w Calgary, jednak od początku znajdował się w stanie krytycznym.

Zmarł dzień później.

- Niemiecki Związek Narciarski jest głęboko dotknięty - powiedział rzecznik DSV Ralph Eder. - Cała narciarska rodzina jest myślami z wszystkimi, którzy kochali i znali Maxa - dodał.

Burkhart we wrześniu skończył 17 lat. Nie zaliczał się do ścisłej czołówki w swoim kraju, ale mówiono, że ma talent i możliwości. Reprezentował SC Partenkirchen, był klubowym kolegą niemieckiej gwiazdy tego sportu Felixa Neureuthera.

To druga tragedia w ostatnim czasie. 13 listopada, również w kanadyjskiej Albercie, zmarł 35-letni Poisson, francuski zawodnik, były brązowy medalista mistrzostw świata w zjeździe.

ZOBACZ WIDEO: Morderczy wyczyn reprezentanta Polski. "To było moje życiowe zwycięstwo"


Komentarze (5):

    Pokaż więcej komentarzy (2)