WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / Martyna Szydlowska / PressFocus / Na zdjęciu: Justyna Kowalczyk

Justyna Kowalczyk zdobyła najwyższy szczyt Alp Wschodnich

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Justyna Kowalczyk nie zna pojęcia odpoczynek. Świetna polska biegaczka pochwaliła się kolejnym sportowym osiągnięciem. Tym razem wspięła się na Piz Bernina, najwyższy szczyt Alp Wschodnich (4049 metrów n.p.m.).

O swoim osiągnięciu Justyna Kowalczyk poinformowała za pośrednictwem Twittera. Polka osiągnęła szczyt w jeden dzień. Oczywiście na Piz Berninie nie mogło zabraknąć pamiątkowego zdjęcia, którym dwukrotna mistrzyni olimpijska pochwaliła się przed kibicami. 

Narciarka z Kasiny Wielkiej zwróciła uwagę, że wejście na najwyższy szczyt Alp Wschodnich nie był dla nie łatwy. Sam organizm polskiej sportsmenki zareagował jednak dobrze na spory wysiłek. Kilkanaście godzin po wspinaczce Justyna Kowalczyk zamieściła wpis, w którym poinformowała, że czuje się dobrze, więc... rusza biegać.

Przypomnijmy, że po rezygnacji z regularnych startów w Pucharze Świata w biegach narciarskich (Polka nie wyklucza jeszcze udziału w sztafetach) Justyna Kowalczyk została asystentką trenera Aleksandra Wierietielnego i pomaga w prowadzeniu reprezentacji Polski biegaczek.

ZOBACZ WIDEO Sektor Gości 90. Urszula Radwańska: Czułam się bardzo źle. Nie miałam siły wstać z łóżka

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL