WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Harry How / Na zdjęciu: Justyna Kowalczyk

Justyna Kowalczyk o decyzji Agnieszki Radwańskiej. "Dobrze, że Kubica jeszcze walczy"

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Agnieszka Radwańska w środę ogłosiła zakończenie kariery. - Dobrze, że Kubica jeszcze walczy. Będzie się na kim wyżywać - napisała na Twitterze Justyna Kowalczyk, nawiązując do fali hejtu, jakiej często były poddawane czołowe polskie sportmenki.

- Dobrze, że Kubica wciąż walczy... Będzie się na kim wyżywać. I "siła" Agnieszki Radwańskiej i "zjazdy" Kowalczyk już nie będą leczyć anonimowych kompleksów - napisała na Twitterze Justyna Kowalczyk, po tym jak w środowe popołudnie Agnieszka Radwańska ogłosiła decyzję o zakończeniu kariery. 

Sama Kowalczyk niedawno zdecydowała się na sportową emeryturę. Złota medalistka igrzysk olimpijskich pożegnała się z Pucharem Świata po zakończeniu sezonu 2017/2018.

Najlepsza biegaczka w historii polskich sportów zimowych swoim tweetem nawiązała do hejtu, jaki bardzo często wylewał się na nią czy właśnie Radwańską w mediach społecznościowych. Tenisistka z Krakowa była w ostatnim czasie krytykowana za brak zwycięstw, nie doceniano też jej wyników w turniejach Wielkiego Szlema czy WTA.

Podobne zjawisko hejtu możemy też zaobserwować na przykładzie Roberta Kubicy. Polak w 2011 roku przeżył fatalny wypadek, który przerwał jego karierę w Formule 1. Gdy później zdecydował się na powrót za kierownicę, postawił na rajdy samochodowe, w których zdobył nawet tytuł mistrzowski WRC-2. W oczach wielu internautów pozostał jednak kierowcą, który bardzo często notuje wypadki i nie dojeżdża z tego powodu do mety.

ZOBACZ WIDEO Mateusz Klich: Nie wyobrażam sobie, że meczu z Czechami nie zagramy pod nasze dyktando

Czy jesteś zaskoczony decyzją Agnieszki Radwańskiej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (15):

    Pokaż więcej komentarzy (12)
    PRZEJDŹ NA WP.PL