Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Eric Frenzel PAP/EPA / SRDJAN SUKI / Na zdjęciu: Eric Frenzel

MŚ 2019: klasyfikacja medalowa. Norwegia umocniła się na prowadzeniu

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
W piątek na mistrzostwach świata w Seefeld rywalizowano w kombinacji norweskiej. Pierwsze złoto wywalczyli Niemcy, a na prowadzeniu w klasyfikacji medalowej umocnili się reprezentanci Norwegii.

Po zwycięstwo w kombinacji norweskiej sięgnął Eric Frenzel. Tym samym Niemcy wskoczyli na drugie miejsce w klasyfikacji medalowej Mistrzostw Świata w Seefeld.

Na czele stawki umocniła się reprezentacja Norwegii, która do trzech medali wywalczonych w czwartek w sprincie stylem dowolnym, dołożyła srebro w kombinacji norweskiej. Drugie miejsce w rywalizacji zajął bowiem Jan Schmid.

W klasyfikacji medalowej pojawili się także Austriacy, dzięki brązowemu medalowi zdobytemu przez Franza-Josefa Rehrla. Austria zajmuje ex aequo piąte miejsce wraz z Rosją.

ZOBACZ WIDEO: Witold Bańka: Przyszłość Horngachera? Tu nie chodzi o pieniądze

Czytaj także: Radny Białołęki chce skocznię narciarską w Warszawie. "To nie jest głupi pomysł"

Polacy w dalszym ciągu pozostają w Seefeld bez medali. W piątek najlepiej spisał się Szczepan Kupczak, który po skokach zajmował 8. miejsce, aby ostatecznie ukończyć rywalizację na 25. pozycji. Paweł Słowiok był 30., Adam Cieślar 34., a Paweł Twardosz 49.

Czytaj także: MŚ 2019. Polacy z kwalifikacją, ale nie zachwycili. Eliminacje w Innsbrucku dla Eisenbichlera

W sobotę odbędą się kolejne trzy konkurencje. W biegach narciarskich rywalizacja toczyć się będzie w skiathlonie - panie pobiegną na dystansie 2x7,5 km, natomiast mężczyźni będą mieli do pokonania dwa razy tyle. Na obiekcie Bergisel (H130) w Innsbrucku z kolei przeprowadzony zostanie konkurs indywidualny w skokach narciarskich.

Klasyfikacja medalowa MŚ 2019 Seefeld:

MiejsceDrużynaZłoteSrebrneBrązoweSuma
1.Norwegia2114
2.Niemcy1--1
3-4.Włochy-1-1
3-4.Szwecja-1-1
5-6.Rosja--11
5-6.Austria--11
-Polska----

Ile medali Polacy zdobędą w Seefeld?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL