WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / Martyna Szydłowska / Na zdjęciu: Markus Eisenbichler

MŚ Seefeld 2019: klasyfikacja medalowa. Niemcy gonią Norwegów. Polacy wciąż bez medalu

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
W niedzielę podczas mistrzostw świata w Seefeld odbyły się cztery kolejne konkurencje. Na czele klasyfikacji medalowej pozostali Norwegowie, którzy mają na swoim koncie 11 miejsc na podium. Wciąż bez medalu pozostają Polacy.

Norwegowie w niedzielę dołożyli do swojego dorobku trzy medale. Złoto w sprincie drużynowym mężczyzn wywalczyli Emil Iversen oraz Johannes Hoesflot Klaebo, drugie miejsce w kombinacji norweskiej zdobyli Jan Schmid i Jarl Magus Riiber, a na najniższym stopniu podium stanęły Ingvild Flugstad Oestberg wraz z Maiken Caspersen Fallą.

Łącznie reprezentacja Norwegii ma na swoim koncie 5 złotych, 3 srebrne i 3 brązowe medale. Zawodnikom z Kraju Fiordów po piętach depczą Niemcy, którzy w niedzielę dwukrotnie zwyciężyli - byli najlepsi w sprincie drużynowym w kombinacji norweskiej oraz konkursie drużynowym w skokach narciarskich.

Czytaj także: MŚ Seefeld 2019: Eric Frenzel i Fabian Riessle najlepszym duetem, 8. miejsce Polaków

Polacy w dalszym ciągu nie zdobyli medalu podczas Mistrzostw Świata w Seefeld. Czwarte miejsce w skokach narciarskich wywalczyła polska drużyna, Paweł Słowiok i Szczepan Kupczak zostali sklasyfikowani na ósmej pozycji w kombinacji norweskiej. Na 10. pozycji rywalizację ukończyły Monika Skinder i Justyna Kowalczyk, a Maciej Staręga z Dominikiem Burym odpadli w półfinale.

ZOBACZ WIDEO Trzeci weekend PŚ w skokach w Polsce? Hofer ocenił szanse

Poniedziałek to dzień przerwy w Seefeld. Przeprowadzone zostaną jedynie treningi skoczkiń na obiekcie w Seefeld.

Czytaj także: MŚ Seefeld 2019: Monika Skinder zaszczycona wspólnym startem z Justyną Kowalczyk. "Nawet o tym nie marzyłam"

Klasyfikacja medalowa MŚ 2019 Seefeld:

MiejsceDrużynaZłoteSrebrneBrązoweSuma
1.Norwegia53311
2.Niemcy41-5
3.Szwecja11-2
4.Rosja-224
5.Austria-123
6.Włochy-112
7.Słowenia-1-1
8-9.Szwajcaria--11
8-9.Japonia--11
-Polska----

Ile medali Polacy zdobędą w Seefeld?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL