Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jagna Marczułajtis Newspix / Na zdjęciu: Jagna Marczułajtis

Jagna Marczułajtis zaapelowała do Jarosława Kaczyńskiego. "Chce, żeby zobaczył jak się żyje"

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
- Zapraszam Pana Kaczyńskiego do siebie. Pokaże mu jak się żyje... to mój apel! - napisała na Twitterze Jagna Marczułajtis, która wspiera protest fizjoterapeutów i niepełnosprawnych. Była snowboardzistka sama wychowuje niepełnosprawnego syna.

W kilkuset placówkach w Polsce rozpoczął się we wtorek protest fizjoterapeutów, którzy domagają się wyższych wynagrodzeń (obecnie mogą liczyć na 2000 złotych miesięcznie). Na razie protestujący wybrali formę m.in. strajku włoskiego jednak nie wykluczają ostrzejszych form swojego buntu.

Protest wspiera Jagna Marczułajtis, posłanka Platformy Obywatelskiej i była snowboardzistka. 4. zawodniczka igrzysk olimpijskich w Salt Lake City rozumie fizjoterapeutów oraz wspiera protest rodziców osób niepełnosprawnych.

Marczułajtis ma trzyletniego syna Andrzeja chorego na pachygyrię, nieuleczalną chorobę i jest poddawany kosztownej rehabilitacji.

Jagna Marczułajtis znowu w Sejmie. Czytaj więcej--->>>

ZOBACZ WIDEO "Druga połowa". Drągowski robi furorę w Serie A. Czołowy klub ligi już wyraża zainteresowanie transferem

Na Twitterze zaapelowała do prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego, aby przyszedł i zobaczył, jak wygląda życie z niepełnosprawnym dzieckiem.

 - Protestują fizjoterapeuci, a 23 maja ponownie protest rodziców osób niepełnosprawnych, zapraszam Pana Kaczyńskiego do siebie. Pokaże mu jak sie żyje... to mój apel! - napisała na portalu społecznościowym oraz dołączyła do tego nagranie wideo ze swoim synem.

 - Jeśli on uważa, że niepełnosprawni ludzie mają się dobrze w Polsce, to po prostu  nie rozumie jak wygląda takie życie. Zapraszam go do siebie, może pomoże mi się zaopiekować moim synem, poszedłby na fizjoterapię. Mam nieodparte wrażenie, że oni nie wiedzą, o czym mówią - zwróciła się do polityków Prawa i Sprawiedliwości.

O chorobie syna Jagna Marczułajtis powiedziała bardzo dużo w rozmowie z Michałem Kołodziejczykiem dla WP SportoweFakty, w styczniu 2018 roku.

 - Kokos, jak mówimy na Andrzeja, ma wadę migracji kory mózgowej - pachygyrię. Zatrzymał się w rozwoju fizycznym na poziomie piątego miesiąca. Nie ma leku na tę chorobę, możemy tylko liczyć na efekty codziennej rehabilitacji - mówiła (Więcej w TYM MIEJSCU).

 - Życie z niepełnosprawnym dzieckiem to nie jest normalne życie. To jest wyzwanie i trzeba się wszystkiego nauczyć, zaakceptować chorobę, oswoić z nią siebie i innych członków rodziny - dodawała.

Komentarze (12):

 • prosty Zgłoś
  jak tam defraudacja milionów złotych za olimpiadę-widmo w Krakowie i Zakopanem?? bajki opowiada,ma prywatnych fizjoterapeutów,no ale cóż targowica skomle dalej.przekaz do Pana
  Czytaj całość
  Kaczyńskiego.....czy aż tak musicie zionąć nienawiścią do tego faceta?czyż nie jest to wina systemu,systemu,który sami stworzyliście?no ale fakt koryto się oddaliło,kasy nie ma z czego doić,bo doją inni a zwykłych obywateli wykorzystujecie do swoich gierek politycznych,tak aby łezka w oku się Polaczkom zakręciła na widok nagrania.polityk żaden,jak pijak kosecki,a frankowski dołączając do tych zniemczonych brukselczyków totalnie mnie zaskoczył.kropka
  • spidermarx Zgłoś
   Zaproś pańcia tvn najlepiej. 8 lat po rządziło to wtedy mogłaś zapraszać. Kolejna co na chorobie dziecka chce budować karierę. Taka jedna już była z Torunia. Już niedługo wybory
   Czytaj całość
   parlamentarne. Trzeba o sobie przypomnieć skoro przez kadencję nic się nie robiło.
   • Gigantu Zgłoś
    Przed wyborami w tubie propagandowej Lisa nie może zabraknąć polityki w dziale sportowym...
    Wszystkie komentarze (12)

    Komentarze (12)

    ×
     Wszystkie komentarze (12)
     PRZEJDŹ NA WP.PL