Najnowsze Wyniki/Kalendarz
skocznie w Oberstdorfie Getty Images / Alexander Hassenstein/Bongarts / Na zdjęciu: skocznie w Oberstdorfie

Oberstdorf szykuje się na mistrzostwa świata z pełnymi trybunami

PS
W 2021 roku, w Oberstdorfie, odbędą się mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym. Organizatorzy szykują się na imprezę przy pełnych trybunach.

Za nieco ponad siedem miesięcy (23 lutego 2021), w Oberstdorfie, rozpoczną się mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym, które potrwają do 7 marca. Mimo pandemii koronawirusa, organizatorzy zapowiadają imprezę przy pełnych trybunach - już sprzedanych zostało ponad 25 tysięcy biletów.

- Nie dyskutujemy na temat ewentualnego przełożenia lub odwołania imprezy. Nie zamierzamy też ograniczać liczebności kibiców na trybunach. Chcemy je zapełnić w stu procentach - zapowiedział jeden z dyrektorów mistrzostw, Moritz Beckers-Schwarz, cytowany przez niemiecki serwis chiemgau24.de.

Organizatorzy biorą pod uwagę czarny scenariusz, w którym to pandemia mogłaby pokrzyżować plany rozegrania mistrzostw. Są ubezpieczeni na taki wypadek. W przypadku odwołania lub ograniczenia przepustowości trybun, koszty biletów zostaną zwrócone - powiedział Beckers-Schwarz. 

O ewentualnym odwołaniu imprezy lub ograniczeniu liczby kibiców na trybunach decydować będzie rząd Bawarii. Jeśli sytuacja związana z pandemią pozwoli na realizację wszystkich założeń, w nadchodzącym sezonie skoczków narciarskich czekają dwie imprezy mistrzowskie - w Oberstdorfie (w lutym i marcu 2021) oraz w Planicy - w lotach narciarskich (w grudniu 2020).

Czytaj także:
Skoki narciarskie. Adam Małysz przekazał świetne wieści. "Testy wykazały, że jestem zdrowy"
"Ostatnie skoki przed urlopami". Kamil Stoch i Dawid Kubacki o planach wakacyjnych

ZOBACZ WIDEO: Kolarstwo. Tour de Pologne pierwszym wyścigiem etapowym w sezonie. "Zgłaszają się wielkie nazwiska!"

Komentarze (2):

 • UNIA LESZNO kks Zgłoś
  NO RACZEJ!?!!!! LUDZIE CO WY ROBICIE WY PLANUJECIE ROK DO PRZODU TE KASIORSKIE SHOW??? W PIEKLE NAWET SIE NIE SPALICIE ZA TO!!
  • yes Zgłoś
   Na razie przymierzają się do przeprowadzenia mistrzostw świata na przełomie lutego i marca 2021. Wiele, a właściwie wszystko będzie zależało od koronawirusa, rządu Bawarii oraz pewnie
   Czytaj całość
   innych bieżących sytuacji i decyzji. Może dojść do sytuacji, że niektóre ekipy/zawodnicy zrezygnują z przyjazdu nawet, gdyby impreza doszła do skutku...

   Komentarze (2)

   ×
   PRZEJDŹ NA WP.PL