Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Ta drużyna jest słaba i tyle - komentarze po meczu Start Gniezno - SC Miszkolc

Mateusz Klejborowski
Mateusz Klejborowski
Speedway Miszkolc doznał kolejnej bardzo wysokiej porażki na polskich torach. Tym razem za silni dla nich okazali się żużlowcy Startu. Przed rewanżem na Węgrzech, który odbędzie się w niedzielę - trener Janusz Ślączka - zapowiada zmiany w składzie. Tylko na kogo zmienić liderów Nichollsa, Drymla i Wright'a, którzy w Gnieźnie zdobyli w sumie 14 punktów?

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>
Janusz Ślączka (trener Speedway Miszkolc): - Ta drużyna jest słaba i tyle. Na pewno więcej spodziewałem się po Nichollsie. Skoro on na sześć biegów nie wygrywa żadnego, to coś jest nie tak. Nie wiem co dalej. Rozmawiałem przed chwilą z prezesem. Za chwilę obaj wsiądziemy do samochodów i będziemy debatować przez telefon. Na razie mam jeszcze dużo pracy. W tym klubie pełnie wiele funkcji - od sekretarza po tłumacza. Nie da się wszystkiego zrobić dobrze. Na pewno będę chciał wprowadzić zmiany w składzie na niedzielne spotkanie. Zobaczymy jednak co z tego wyjdzie, bo czasu zostało niewiele.

Scott Nicholls (Speedway Miszkolc): - Katastrofa. Gospodarze byli znakomicie dopasowani do swojego toru, który różnił się od tego, na którym startowałem przed laty. W drugim swoim występie wygrałem start, prowadziłem, ale sędzia przerwał bieg. W powtórce przyjechałem za rywalami. Na tym torze, kiedy jedzie się z tyłu, to ciężko cokolwiek zrobić.

Leon Kujawski (trener Startu Gniezno): - Szczerze mówiąc, to myślałem, że będzie dużo trudniej. Rywale przysłali przecież swój najsilniejszy skład. Moi zawodnicy pokazali jednak, że na tym torze czują się doskonale. W rewanżu zamierzam postawić na ten sam skład.

Adrian Gomólski (Start Gniezno): - Potrzebowałem takiego meczu, nie zapomniałem przecież jak się jeździ na żużlu. Staram się, ciężko pracuję, żeby odpłacić się kibicom za to, że cały czas są ze mną. Wspierają mnie. To mnie bardzo podbudowuje. Żałuję tego biegu, w którym byłem ostatni. Miałem problemy ze sprzęgłem, mocno mnie ciągnęło. Żeby nie zerwać taśmy, skręciłem kierownicę i zostałem z tyłu. Zrobię wszystko, żeby na dłużej zadomowić się w podstawowym składzie. Do Miszkolca pojedziemy walczyć. Oczywiście interesuje nas komplet punktów. Za zwycięstwo i bonus.

Matej Ferjan (Start Gniezno): - Robiłem co mogłem, żeby spisać się dziś jak najlepiej. Poza tym coraz lepiej czuję ten tor. Zawaliłem jedynie jeden wyścig, kiedy czekałem na Michała (Szczepaniaka). Popełniłem błąd i spadłem na ostatnie miejsce. Dobrze znam tor w Miszkolcu, startuję tam przynajmniej dwa razy w roku. Mam nadzieję, że zdobędziemy komplet punktów.

Michał Szczepaniak (Start Gniezno): - Nie myślałem, że pójdzie nam tak łatwo. Pokazaliśmy jednak, że u siebie jesteśmy bardzo mocni. Każdy z nas czuje się na tym torze bardzo dobrze. Do Miszkolca jedziemy po zwycięstwo. Na pewno nie będzie tak łatwo jak dziś, ale będziemy walczyć.

Linus Sundstrom (Start Gniezno): - Cały zespół spisał się bardzo dobrze. Mamy mocny i wyrównany skład, wszyscy doskonale czujemy się na tym torze. Odnieśliśmy wysokie zwycięstwo i mam nadzieję, że w niedzielę znowu będziemy górą. Start Gniezno jest moim pierwszym klubem w Polsce, w którym regularnie występuję i jestem z tego faktu bardzo zadowolony. Mamy doskonałych kibiców, a jazda dla nich to przyjemność.

Współpraca: Szymon Kaczmarek

na Facebooku.

Komentarze (15):

 • TYLKO START Zgłoś
  masz racje bo też to widziałem!
  • AL Gniezno Zgłoś
   A nie słyszałeś o wypadku, jaki miał miejsce na Turnieju o koronę? Jeden z kibiców schodząc po koślawych schodach (raczej nie był pijany bo siedział obok mnie i nie sprawiał takiego
   Czytaj całość
   wrażenia), spadł od ich połowy na sam dół uderzając głową o betony. Potem karetka nieprzytomnego zabierała do szpitala. Co z nim dalej nie wiem, ale wyglądało to makabrycznie. Plama krwi z rozbitej głowy pewnie jest tam do dziś. I tak dziwię się, że to pierwszy taki przypadek. Jeżeli organizuje się imprezy masowe, powinno się zadbać o bezpieczeństwo.
   • do Al Gniezno Zgłoś
    Al powiedz dlaczego zamykają? Ja nie wiem.
    Wszystkie komentarze (15)

    Komentarze (15)

     Wszystkie komentarze (15)
     PRZEJDŹ NA WP.PL