Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Wójtowicz: Władze miasta doceniły to, co dzieje się na Golęcinie

Łukasz Czechowski
Łukasz Czechowski
Kilka dni temu władze Poznania rozdzieliły pule pieniędzy przeznaczoną na kluby sportowe ze stolicy Wielkopolski. Poznańskie Stowarzyszenie Żużlowe zostało wsparte - podobnie jak Lech Poznań ? kwotą 500 tys. zł. - Będzie to od 25 do 35 procent naszego budżetu na sezon 2008 - zdradza Tomasz Wójtowicz, prezes PSŻ-u.

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>
Wysokość wsparcia nie jest zaskoczeniem dla poznańskich działaczy, bowiem taka kwota pojawiała się w rozmowach z przedstawicielami władz miasta. - Cieszymy się, że te ustalenia znalazły szczęśliwy dla nas finał - przyznał Wójtowicz. - Bardzo nam miło, że ? pomimo tego, iż w Poznaniu jest wiele klubów oraz tego, że pojawiły się problemy formalne i prawne ? zostaliśmy wsparci w tak wymierny sposób. Kierujemy słowa podziękowania dla decydentów za to, że docenili to, co dzieje się na Golęcinie - powiedział włodarz poznańskiego klubu.

Tomasz Wójtowicz kolejny raz potwierdził, że skład Skorpionów został skompletowany i kibice nie powinni oczekiwać spektakularnych transferów, a wsparcie finansowe z budżetu miasta nie zmienia planów zarządu. - Skład już zbudowaliśmy w oparciu o jakiś preliminarz budżetowy i w tym aspekcie niewiele się zmieniło - powiedział prezes klubu. - Gdybyśmy tych pieniędzy nie dostali to albo kolejny raz zmagalibyśmy się z brakiem płynności finansowej, albo musieli weryfikować nasze cele sportowe w trakcie sezonu. M.in. dzięki tym pieniądzom w sezonie 2008 mamy zapewnioną stabilizację finansową i nie powinny powtórzyć się sytuacje z dwóch poprzednich lat, gdy w trakcie sezonu musieliśmy łatać dziury w budżecie różnymi sposobami- dodał.

Temat wzmocnień nie został jednak zamknięty definitywnie, ale także nie szukamy nerwowo nowych żużlowców. Rynek transferowy nie zamarł całkowicie, działa kilku menadżerów, którzy w polskich klubach próbują sprzedać zagraniczne nazwiska, mamy także swoje kontakty. Nie mówimy definitywnie nie, ale na tę chwilę nie ma żadnych ciekawych propozycji, a każde kolejne nazwisko mogłoby psuć dobrą atmosferę w naszym zespole. Jeżeli sportowo i ekonomicznie pojawi się coś ciekawego to na pewno się zastanowimy - zapewnił Wójtowicz.

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL