Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Prezesi klubów II ligi obradowali w Rawiczu

Damian Gapiński
Damian Gapiński
Przedstawiciele klubów II ligi obradowali w piątek w Rawiczu. Podjęto decyzje, które w formie wniosków zostaną przedstawione Głównej Komisji Sportu Żużlowego.

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Gnieźnie. Oglądaj w Eurosporcie!
- Posiedzenie miało charakter spotkania roboczego. W spotkaniu wzięło udział pięciu przedstawicieli zarządów klubów II ligi. Nieobecni byli prezesi klubów z Piły i Lublina. Zespół z Miszkolca reprezentował Janusz Ślączka ale na zasadzie wolnego rozmówcy - powiedział dla SportoweFakty.pl Artur Bieliński prezes ŻKS Ostrovii Ostrów.

Najważniejszą decyzją podjętą przez przedstawicieli klubów jest utrzymanie maksymalnej stawki 400 zł netto za punkt. Kluby chcą, aby wprowadzono kwotę minimalną zwrotu kosztów dojazdu. - Zastanawialiśmy się nad kwotą, która przysługiwałaby zawodnikom jako zwrot kosztów podróży. Rozmawialiśmy o kwocie rzędu 35 - 40 zł za sto kilometrów - wyjaśnił Bieliński.

Ważną decyzją jest ustalenie podziału powierzchni reklamowej. Kluby przyjęły, że pięćdziesiąt procent powierzchni będzie do dyspozycji klubu i pięćdziesiąt dla zawodnika.

Ważną kwestią są ustalenia dotyczące juniorów. Kluby II ligi chcą, aby jeden z zawodników młodzieżowych był Polakiem. Drugim juniorem mógłby być obcokrajowiec. Jednocześnie kluby chcą zniesienia obowiązkowych startów juniorów polskich. Biorąc również pod uwagę fakt, że kluby Ekstraligi będą musiały mieć w składzie meczowym dwóch zawodników młodzieżowych i wielu juniorów zostanie zakontraktowanych właśnie przez kluby z Ekstraligi, kluby II ligi chcą zniesienia obowiązkowego startu ich drużyny w rozgrywkach o Młodzieżowe Drużynowe Mistrzostwo Polski.

Mniejsze znaczenie ma decyzja odnośnie limitu opon przypadających na zespół na jeden mecz. Dążąc do ograniczenia kosztów kluby ustaliły, że dany zespół w meczu będzie mógł korzystać z ośmiu opon.

Wszystkie decyzje podjęte przez przedstawicieli klubów II ligi zostaną zaproponowane Głównej Komisji Sportu Żużlowego do rozpatrzenia. GKSŻ podejmie decyzję o możliwości wprowadzenia tych propozycji do regulaminu.

na Facebooku.

Komentarze (67):

 • kibic Zgłoś
  a kiedy wejdzie przepis uniemozliwiający robienia twardych torów? jako KIBIC chce oglądac mijanki na torze a wiadomo ze na "betonie" za wiele ich nie ma, więc jesli ktos nie jest
  Czytaj całość
  napaleńcem czarnego sportu to dla niego jazda wężykiem wcale nie jest atrakcyjna... mam nadzieje że atrakcyjność żużla jest dla działaczy równiez ważna bo dzięki kibicom w koncu ten sport istnieje!
  • lulek Zgłoś
   W czewie 5 baniek długu, Wrocek 2 mln....pierwsza liga pozadłużana. Kto oprócz Półtorak i Waldka złotoustego natrzepie kasę? nikt, bo jej prezie nie mają, więc po co dyskusja?
   • butyk Zgłoś
    Dajcie spokój żużlowcy bedą bronić swego, ale nikt im nie nawali w tym sezonie. Kluby są pozadłużane bez perspektyw na wypłacalność i dlatego tak jest. Muszą się pogodzić z
    Czytaj całość
    cięciami a jak nie to do pracy za tysiąc pięćset złotych miesięcznie.
    Wszystkie komentarze (67)

    Komentarze (67)

    ×
     Wszystkie komentarze (67)
     PRZEJDŹ NA WP.PL