WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Malek ponownie Wilkiem

Dawid Cysarz
Dawid Cysarz
Martin Malek (na zdjęciu) to kolejny zawodnik, który podpisał kontrakt z zespołem KSM-u Krosno. 22-letni Czech w rozgrywkach polskiej ligi debiutował w 2006 roku reprezentując barwy krośnieńskiego zespołu. W ubiegłym sezonie były mistrz Czech juniorów znajdował się w kadrze Orła Łódź.

Martin Malek urodził się 21 sierpnia 1985 roku. Jest wychowankiem klubu z Brezeloup. Swój największy sukces odniósł w 2005 roku, kiedy to został Młodzieżowym Indywidualnym Mistrzem Czech. Rok później wywalczył srebrny medal tych rozgrywek. W ubiegłym roku zajął dziewiątą pozycję w finale mistrzostw Czech seniorów, w którym zwyciężył ówczesny zawodnik "Wilków" - Martin Vaculik. W lidze czeskiej reprezentuje barwy zespołu AK Slany.

W polskiej lidze zadebiutował w 2006 roku w meczu KSŻ-u Krosno z ZKŻ Zielona Góra. Swojego premierowego występu nie mógł zaliczyć do udanych. Lepszy był jego drugi i jak dotąd ostatni mecz w polskiej lidze. W spotkaniu krośnieńskiego klubu z TŻ Lublin Malek zaprezentował się z dobrej strony. W trzech wyścigach zdobył po walce na dystansie trzy punkty i jeden bonus.

W ubiegłym roku Martin miał podpisany kontrakt z zespołem Orła Łodź. Jednak nie wystąpił w żadnym spotkaniu łódzkiej drużyny.

Kontrakt z krośnieńskim klubem podpisał również Tomasz Zywertowski. Jest to jednak tzw. umowa warszawska, która nie zawiera aneksu finansowego. Została podpisana aby pomóc zawodnikowi w uniknięciu karencji.

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

na Facebooku.

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL