Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Żużlowcy Drużyną Roku, Wierietielny najlepszym trenerem

Rafał Malinowski
Rafał Malinowski
Znamy już pierwsze rozstrzygnięcia 76. Plebiscytu Przeglądu Sportowego i TVP na 10. Najlepszych Sportowców Polski w 2010 roku. Drużyną Roku wybrano żużlowców, którzy w duńskim Vojens sięgnęli po Drużynowy Puchar Świata.

- Staliśmy się potęgą światowego żużla, a ostatni rok był szczególny. Po trzydziestu siedmiu latach mamy indywidualnego mistrza świata. Jednak złoto zdobyte przez drużynę w duńskim Vojens stawiam na równi z sukcesem Tomasza Golloba. Medal zdobyty na wyjeździe ma ogromną wartość. Nikt nie może powiedzieć, że pomogły nam ściany. Poza wszystkim nasza żużlowa drużyna ma przed sobą wielką przyszłość. Rozwijają się Patryk Dudek, Maciej Janowski i Przemek Pawlicki - powiedział na łamach Przeglądu Sportowego Andrzej Huszcza.

Za najlepszego trenera uznano Aleksandra Wierietielnego, który prowadzi złotą medalistkę olimpijską - Justynę Kowalczyk. Odkryciem roku uznano natomiast młodego sztangistę - Adriana Zielińskiego (złoty medal MŚ). Superczempiony otrzymali piłkarz ręczny Karol Bielecki i złoty medalista olimpijski Leszek Blanik.

Najważniejsze rozstrzygnięcie plebiscytu, czyli miano sportowca roku, poznamy w sobotni wieczór podczas Gali Mistrzów Sportu. Transmisja od godz. 20:15 w TVP1.

Więcej w Przeglądzie Sportowym.

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

na Facebooku.

Komentarze (45):

 • (7) Zgłoś
  Popieram Justyna jest niesamowita.Potwierdzeniem jest to że dzisiaj po raz drugi została zwyciężczynią Tour-de Ski.
  • gorzow nns Zgłoś
   nie wiem jak wy ale ja zauwazylem ze zuzel dalej jest traktowany jak 5 kula u nogi marek chcial cos powiedziec to go zaraz kurzajewski pozegnal rok temu jak wioslaze byli najlepsi to gadali
   Czytaj całość
   pozdrawiali a tu macie i idzcie dla wielu ludzi popularnosc zuzla jest niewygodna jedynie tomek jak wyjdzie to prowadzacy wiedza ze wyszedl jak dla mnie najlepszy sportowiec w polsce rozczarowaniem jest brak jarka w 10 ale to tylko zuzel
   • Stercel Zgłoś
    Ciekawe czy ci którzy twierdzili że, pomiędzy Tomkiem a córką panują złe relacje, teraz skorygują swoje poglądy?
    Wszystkie komentarze (45)

    Komentarze (45)

     Wszystkie komentarze (45)
     PRZEJDŹ NA WP.PL