WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Ośmiu zawodników zdobyło licencję w Toruniu

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Ośmiu zawodników zdobyło licencję żużlową podczas wtorkowego egzaminu, który odbył się na torze w Toruniu. Najwięcej, bo aż czterech nowych jeźdźców zyskał miejscowy Unibax.

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>
Mateusz Kwiatkowski, Mateusz Piernikowski, Paweł Przedpełski oraz Patryk Rumiński, to przedstawiciele gospodarzy, którym pomyślnie udało się przebrnąć zarówno przez egzamin praktyczny jak i teoretyczny. Pecha miał Jakub Durda. Podczas jazdy we czterech zdefektował mu motocykl, a jadący za nim adept z Piły potrącił go barkiem. Szkółkowicz Unibaksu upadł na tor, mocno poobijał się i chociaż dostał kolejne szanse na spróbowanie swoich sił spod taśmy, to nie był już w stanie jechać na tyle płynnie, aby w wyznaczonym czasie dojechać do mety.

Oprócz wymienionych torunian, licencję zdobyli także Arkadiusz Madej (Tarnów), Łukasz Kaczmarek (Gorzów), Sajmon Paczewski (Piła) i wracający do jazdy na żużlu po kilku latach przerwy Mariusz Fierlej. Wychowanek Unii Leszno najprawdopodobniej reprezentował będzie barwy drugoligowej Speedway Wandy Kraków.

W skład komisji egzaminacyjnej weszli Włodzimierz Kowalski, Marek Cieślak i Ryszard Głód.

Źródło: Nowości

na Facebooku.

Komentarze (21):

    Pokaż więcej komentarzy (18)
    PRZEJDŹ NA WP.PL