Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Ośmiu zawodników zdobyło licencję w Toruniu

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Ośmiu zawodników zdobyło licencję żużlową podczas wtorkowego egzaminu, który odbył się na torze w Toruniu. Najwięcej, bo aż czterech nowych jeźdźców zyskał miejscowy Unibax.

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Toruniu. Oglądaj w Eurosporcie!
Mateusz Kwiatkowski, Mateusz Piernikowski, Paweł Przedpełski oraz Patryk Rumiński, to przedstawiciele gospodarzy, którym pomyślnie udało się przebrnąć zarówno przez egzamin praktyczny jak i teoretyczny. Pecha miał Jakub Durda. Podczas jazdy we czterech zdefektował mu motocykl, a jadący za nim adept z Piły potrącił go barkiem. Szkółkowicz Unibaksu upadł na tor, mocno poobijał się i chociaż dostał kolejne szanse na spróbowanie swoich sił spod taśmy, to nie był już w stanie jechać na tyle płynnie, aby w wyznaczonym czasie dojechać do mety.

Oprócz wymienionych torunian, licencję zdobyli także Arkadiusz Madej (Tarnów), Łukasz Kaczmarek (Gorzów), Sajmon Paczewski (Piła) i wracający do jazdy na żużlu po kilku latach przerwy Mariusz Fierlej. Wychowanek Unii Leszno najprawdopodobniej reprezentował będzie barwy drugoligowej Speedway Wandy Kraków.

W skład komisji egzaminacyjnej weszli Włodzimierz Kowalski, Marek Cieślak i Ryszard Głód.

Źródło: Nowości

na Facebooku.

Komentarze (21):

 • pipi Zgłoś
  piernikowksi do mojej szkoły chodzi.w małej nieszawce mieszka ;Pthe best chłopak xd
  • SalSolo Zgłoś
   Nareszcie będziemy mieli ekipę do wystawienia w zawodach juniorów.Ale to spóźnienie jeszcze długo będzie nas ośmieszać w porównaniu z innymi klubami, które w ostatnich latach poza
   Czytaj całość
   kupnem zagranicznych juniorów jednak szkoliły polskich. A my zamiast szkolić mieliśmy Kusa, Worda i jeszcze dokupiono Jensena. Nikt nie przewidział, że regulamin o juniorach może się zmienić z roku na rok i mamy co mamy. Całkowitą zemstą za grzech zaniechania są w tym roku kontuzje Emila i Kamila,których nie ma kim zastąpić, przez co w ogóle wypadliśmy z rozgrywek juniorów. To chyba największa zemsta za tamten grzech zaniechania.Dziwna to była praktyka, bo kibice toruńscy chcą oglądać wychowanków a nie zagraniczne nabytki.Tylko Unibax!!!!
   • abc Zgłoś
    Czy członkiem komisji był właśnie ten Marek Cieśla?? Jeżeli tak jest w istocie, to szacunek jemu, przepisom i praktyce. Gdyby wpływ na licecje gry w piłkę nożną, w boksie, skokach
    Czytaj całość
    narciarskich i innych dyscyplinach miał trener reprezentacji, to byłoby to niewyobrazalne. Żużel jest w porządku!!!!!
    Wszystkie komentarze (21)

    Komentarze (21)

    ×
     Wszystkie komentarze (21)
     PRZEJDŹ NA WP.PL