WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Jerzy Kanclerz: Stawiamy na jakość

Dawid Cysarz
Dawid Cysarz
W ostatnich latach aż dziesięciu młodych zawodników zdało licencje w barwach Polonii Bydgoszcz. W przyszłym sezonie w bydgoskim zespole pozostanie zaledwie pięciu juniorów, pozostali trafią na wypożyczenie.

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>
- Stawiamy na jakość, a nie na ilość. Osobna sprawa, że pozostali i tak nie mieliby zbyt wielu okazji do startów. Poza tym, klubu nie stać na utrzymywanie tylu młodych zawodników. Z moich obliczeń wynika, że zaoszczędzimy w tym roku trzydzieści procent wydatków na młodzież. Dla Wielińskiego, Jóźwika i Bietrackiego przygotowaliśmy pięć kompletnych motocykli. Będą z nich korzystać także Nick Morris i Wiktor Kułakow. Sprzętu nie zapewniamy Woźniakowi i Curyle, bo oni podpisali kontrakty zawodowe - powiedział Jerzy Kanclerz dla Expressu Bydgoskiego.

W trakcie przerwy zimowej z bydgoskiego klubu zostało wypożyczonych kilku młodzieżowców. Damian Adamczak trafił do Orła Łódź, Mikołaj Drożdżowski do Kolejarza Rawicz, a Patryk Braun do KSM Krosno. Rawiczanie wyrażają zainteresowanie również Adrianem Ojczenaszem. - Wspomniani zawodnicy dostali od nas sprzęt, na którym ścigali się w ubiegłym sezonie. Teraz muszą sami o niego zadbać. Oczywiście w przyszłości będą musieli rozliczyć się z Polonią - poinformował dyrektor sportowy Polonii.

O miejsce w składzie na mecze ligowe oraz rozgrywki młodzieżowe rywalizować będą Mikołaj Curyło, Szymon Woźniak, Łukasz Wieliński, Karol Jóźwiki Bartosz Bietracki.

na Facebooku.

Komentarze (23):

    Pokaż więcej komentarzy (20)
    PRZEJDŹ NA WP.PL