WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Mateusz Domański: Ten krok w tył pozwoli postawić mi dwa kroki naprzód

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Zespół ROW-u Rybnik po raz pierwszy w historii będzie występował na trzecim szczeblu rozgrywek. Jednym z nielicznych zawodników, którzy pozostali w tym klubie jest Mateusz Domański. Rybnicki junior liczy na progresję wyników w 2012 roku.

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>
W ubiegłym sezonie Mateusz Domański wystąpił w 10 meczach rybnickiego klubu i uzyskał średnią biegową 0,424. Nie może więc zaliczyć 2011 roku do udanych. - Na pewno nie był to dla mnie dobry sezon, jednak na ten wynik złożyło się więcej czynników. Myślę, że ten krok w tył pozwoli postawić mi dwa kroki naprzód. Staram się zapomnieć o sezonie 2011. Będę starał się zrobić wszystko i dam z siebie maksimum, aby ten sezon poszedł po myśli mojej, a także ludzi którzy we mnie wierzą. Nie zapomniałem jak się jeździ - powiedział zawodnik, który liczy że presja jaka będzie na nim ciążyła pozwoli mu być lepszym zawodnikiem.

Druga liga wydaje się być odpowiednim poziomem dla Domańskiego. - Dużo się nauczyłem przez ten nieudany sezon i zgodzę się z tym, że druga liga jest w moim przypadku dobrym rozwiązaniem. Przy dobrym sprzęcie i zgraniu wszystkich czynników, jazda w tej klasie rozgrywkowej wyjdzie mi tylko na dobre - stwierdził żużlowiec, który liczy że po kilku latach posuchy znów rybniccy juniorzy będą się liczyć w Polsce. - Mam nadzieję, że znowu będzie słychać w świecie żużlowym o młodzieży z Rybnika. Paru chłopaków w końcówce ubiegłego sezonu zdało egzamin na licencję i zobaczymy co z tego będzie - zauważył Mateusz Domański w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl.

Skład rybnickiej drużyny bardzo się zmienił. Celem jest awans do I ligi. - Na pewno z drużyny odeszli wartościowi zawodnicy, ale skład w tym roku był tworzony z myślą o powrocie do I ligi oraz by mecze były widowiskowe. Mam nadzieję że nam się powiedzie i po sezonie 2012 wszyscy będą zadowoleni zarówno z mojego wyniku indywidualnego, jak i drużyny - zakończył Domański.

Mateusz Domański wraz z rybnickim zespołem będzie jeździł w II lidzeMateusz Domański wraz z rybnickim zespołem będzie jeździł w II lidze


na Facebooku.

Komentarze (9):

    Pokaż więcej komentarzy (6)
    PRZEJDŹ NA WP.PL