WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Izraelski epizod z gwiazdami speedway’a

Przemysław Jany
Przemysław Jany
Nowozelandczyk Barry Briggs, Szwed Ove Fundin, Amerykanie Bruce Penhall i Rick Woods czy też Norweg Oyvind S. Berg to jedni z niewielu, którzy mogli zaprezentować się żużlowej widowni w Izraelu w sezonie 1976.

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>
W 1976 roku grupa wielu znanych żużlowców udała się na tourne do Izraela. Zawodnicy rywalizowali w pięciu test meczach Stany Zjednoczone kontra Reprezentacja Reszty Świata, a także w turnieju o tytuł Otwartego Mistrza Izraela. Wówczas zwycięzcą tej jedynej jak dotychczas w historii rywalizacji został Norweg Oyvind S. Berg, który w pokonanym polu pozostawił takie gwiazdy jak Szwed Ove Fundin, Nowozelandczyk Barry Briggs czy Amerykanin Bruce Penhall. Tylko jedne zawody odbyły się w Batsheba, natomiast pozostałe zostały rozegrane w Tel Awiwie. Dopiero ostatniego dnia poznaliśmy zwycięzców. W serii test meczów ostatecznie lepsza okazała się Reprezentacja Reszty Świata wygrywając zmagania 3-2.  Stało się to dzięki wspaniałej dyspozycji Ove Fundina i jego 12 punktom. Tourne nie odniosło wielkiego sukcesu i jak się okazało, żużlowcy już nigdy więcej nie gościli na owalach w Izraelu.

Wyniki test-meczów:

Tel Aviv: USA - Rest of World 30:42
Bethsheba: USA -Rest of World  34:38
Tel Aviv: USA - Rest of World 37:35
Tel Aviv: USA - Rest of World 37:34
Tel Aviv: USA – Rest of World 35:37

Najlepiej punktującym zawodnikiem został Amerykanin Rick Woods, który zdobył w sumie 44 oczka. Dobrze prezentowali się także wcześniej wspomniani Ove Fundin i Barry Briggs, którzy zdobyli równo po 39 punktów.

Czołówka Otwartych Indywidualnych Mistrzostw Izraela - 3 kwietnia - Tel Awiw:

1. Oyivind S. Berg (Norwegia)
2. Ove Fundin (Szwecja)
3. Bruce Penhall (Stany Zjednoczone)
4. Bengt Larsson (Szwecja)
5. Mike Curoso (Stany Zjednoczone)
5. Sonny Nutter (Stany Zjednoczone)
7. Frank Shuter (Wielka Brytania)
7. Barry Briggs (Nowa Zelandia)

na Facebooku.

Komentarze (2):

    PRZEJDŹ NA WP.PL