Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Rezygnacje na szczytach Polonii. "Delikatnie mówiąc zabrali zabawki i poszli!"

Robert Szłapak
Robert Szłapak
Pilski klub od dłuższego czasu boryka się z wieloma problemami. Nadal nie wiadomo, czy PZMot zgodzi się na przedłużenia o trzy tygodnie terminu spłaty zawodników, jednak obecnie wydaje się to już najmniej istotne. Wygląda na to, że Polonia powoli przestaje funkcjonować.

W poniedziałek rezygnacje z pełnionych stanowisk złożyli dwaj z trzech członków zarządu KS Speedway Polonia Piła. Pierwszym z nich jest prezes Cezary Łysanowicz, który już od dłuższego czasu nie brał aktywnego udziału w życiu klubu. Jako powód rezygnacji podał zły stan zdrowia.

Drugim z rezygnujących członków zarządu jest wiceprezes Andrzej Małecki, który powodów swojej rezygnacji nie podał, tylko krótko poinformował: - Nie chcę teraz mówić o przyczynach swojej decyzji. Mogę tylko potwierdzić, że rzeczywiście złożyłem rezygnację.

Ostatnim członkiem zarządu został Mieczysław Tymko. Drugi z wiceprezesów wyjaśnił, że przyjął obie rezygnacje, jednak do ostatecznego odwołania członków zarządu potrzebne jest walne zebranie. Tymko w ostrych słowach wypowiada się o pozostałych członkach zarządu. - Delikatnie mówiąc zabrali zabawki i poszli! Trudno powstrzymać się od niecenzuralnych słów, bo same cisną się na usta.

Ostatni z "aktywnych" członków zarządu zamierza doprowadzić do końca wszystkie formalne sprawy związane z klubem. Pierwszym krokiem jest zorganizowanie walnego zebrania, a później kontynuowana będzie procedura likwidacji KS Speedway Polonia Piła. - Trzeba zrobić miejsce nowym. Wiem, że powstała grupa ludzi, którzy chcą stworzyć nowy klub. Nie wiem jak wyglądają szczegóły. Ja chcę zrobić to, co do mnie należy i odejść z honorem.

Od kilku dni w kuluarach pilskiego żużla słychać o grupie osób, która zamierza powołać do życia nowy klub i wystartować w rozgrywkach II ligi. Trudno jednak obecnie przewidzieć jak cała sytuacja się rozwinie.

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

na Facebooku.

Komentarze (49):

 • mały-koksik Zgłoś
  Kolejni tchórze zarządzający w ostatnich latach pilskim klubem znów czują się bezkarni :/ ,bo jedynie tak łagodnie można skomentować publicznie to co się stało w Pile.Nie rozumiem
  Czytaj całość
  braku reakcji na to wszystko ze strony urzędników jak chociażby Urząd Skarbowy i Prokuratura!.Najwyraźniej trzeba by było wkońcu zainteresować tym całym skandalem w pilskim speedway'u dziennikarzy ogólnopolskiej stacji telewizyjnej jak np.UWAGAtvn!:/ ,skoro władzom miasta Piła najwygodniej jest siedzieć na tyłku w wygodnym fotelu...;p Poza tym kibice speedway'a powinni również interweniować w różnych instytucjach jak np.radca prawny itd.!,a nie jeździć tylko do Stokłosy i żebrać lub błagać o jakiekolwiek fundusze na pilski speedway...;p
  • Trociniak Zgłoś
   pieciu przed sezonem pod klub was przyszlo a teraz glos podnosi smieszna jaskółka!!!
   • Trociniak Zgłoś
    jedna jaskółka wiosny nie czyni obys sie nie obudził z reka w nocniku choc ci tego nie życzę leon18 mała jaskółeczko:-;
    Wszystkie komentarze (49)

    Komentarze (49)

     Wszystkie komentarze (49)
     PRZEJDŹ NA WP.PL