Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Magosi wypożyczony do KSM Krosno!

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Kolejnego zawodnika do i tak szerokiej już kadry zakontraktowali działacze KSM Krosno. Mowa o doświadczonym Węgrze Norbercie Magosim, który do klubu z Podkarpacia został wypożyczony z pierwszoligowego Orła Łódź.

Nie biorąc pod uwagę jeźdźców z umowami "warszawskimi", Madziar jest dwudziestym pierwszym żużlowcem w składzie krośnieńskiego zespołu. Skąd pomysł, aby go zatrudnić? - Norberta chcieliśmy zakontraktować już od dłuższego czasu, ale m.in. ze względu na jego ambicje, które sięgały jazdy w pierwszej lidze, nie udawało nam się dojść do porozumienia. Kilka dni temu zgłosił się jednak do nas jego menedżer, który zaproponował podpisanie umowy. Po konsultacjach z trenerem Kwiecińskim uznaliśmy, że warto mieć go w składzie i zdecydowaliśmy się wypożyczyć go z Orła Łódź - informuje Wojciech Zych, wiceprezes KSM Krosno.

37-letni zawodnik z Szegedu (jego KSM dla II ligi wynosi 4,16) w sobotę przyjedzie do Krosna na trening i jeśli pokaże się z dobrej strony, to prawdopodobnie zastąpi któregoś z zawodników w składzie na niedzielną potyczkę z Kolejarzem Rawag Rawicz. Wydaje się, że są na to duże szanse, bo Norbert Magosi, tak jak i większość żużlowców z Węgier, na czarnym krośnieńskim "lotnisku" czuje się bardzo dobrze.

Ostatnie cztery występy Norberta Magosiego na torze w Krośnie:

KSŻ Krosno - Hajdu Volan Debreczyn 46:40 / 1 kwietnia 2005:
Norbert Magosi - 14 (3,3,3,2,3)

KSM Krosno - Speedway Miszkolc 45:45 / 8 lipca 2007:
Norbert Magosi - 10+1 (3,3,1,1*,2)

KSM Krosno - Speedway Miszkolc 39:51 / 20 kwietnia 2008:
Norbert Magosi - 11+4 (2*,3,2*,2*,2*)

KSM Krosno - Speedway Miszkolc 47:43 / 10 maja 2009:
Norbert Magosi - 9 (w,1,3,3,2,w)

W ubiegłym sezonie Węgier był zawodnikiem pierwszoligowej Lechmy Poznań, jednak przygody z drużyną z Wielkopolski z pewnością nie zaliczy do udanych. Ze skorpionem na plastronie pojechał siedem razy i uzyskał średnią biegopunktową 1,000. Dużo lepiej spisywał się w 2010 roku, kiedy był liderem Speedway Miszkolc i często na zapleczu ekstraligi notował dwucyfrowe zdobycze punktowe.

W przeszłości był już dwukrotnie związany z klubami z Grodu Pawła. W 1996 roku swoją przygodę z ligą polską zaczynał w KKŻ Krosno, a w 2001 miał kontrakt z Judytą ŻKS Krosno. Ponadto reprezentował też Wandę Kraków (2002), Kolejarza Opole (2003) i Speedway Miszkolc (2006-2010).

Norbert Magosi (kask czerwony) w walce z Pawłem Miesiącem / fot. Eva SariNorbert Magosi (kask czerwony) w walce z Pawłem Miesiącem / fot. Eva Sari

na Facebooku.

Komentarze (22):

 • Speedway Fan Zgłoś
  Fajnie, że Krosno w końcu wygrywa i fajnie jeździ. Pewnie awansować póki co nie chce (budżet), ale przynajmniej jazda cieszy oko, kibiców będzie więcej na stadionie i sponsor może
  Czytaj całość
  przyjdzie. Zawsze miałem sentyment do tego miasta, uważam go za najładniejsze w naszym województwie, ma swój specyficzny klimat; no i tor, jedyny albo jeden z nielicznych z czarną, żużlową nawierzchnią.
  • Charls Zgłoś
   Dziś trening w Krośnie i jedziemy z Rawiczem !!Ciekawe co pokaże Covatti ??Magosi na 2 ligę solidny zawodnik i zna nasz tor jak mało kto :-)
   • Juniorstress Zgłoś
    Magosi jest gruby i to dość mocno, ale daje radę, nie przejmujcie się tym. W Łodzi na treningach wcale nieźle się prezentował, na 2 lige bardzo dobry grajek. Na pewno KSM będzie mieć
    Czytaj całość
    z niego duży pożytek :)
    Wszystkie komentarze (22)

    Komentarze (22)

     Wszystkie komentarze (22)
     PRZEJDŹ NA WP.PL