Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Niedzielne mecze oczami Władysława Komarnickiego

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
W niedzielę rozegrane zostaną spotkania 9. kolejki Enea Ekstraligi i II ligi, a także jeden mecz I ligi żużlowej. Ekspert portalu SportoweFakty.pl tradycyjnie typował wyniki spotkań.

ENEA Ekstraliga 

Stal Gorzów - Lotos Wybrzeże Gdańsk 

Tak dużo wpadek zanotowali moi zawodnicy na czele z liderem Tomaszem Gollobem, że trudno mi prorokować inny wynik, niż wygraną Stali Gorzów. Oni mają coś do udowodnienia - przede wszystkim zarządowi, kibicom, ale również sami sobie. Przegraną w Tarnowie można było usprawiedliwić, choć mogli wygrać. Sam Marek Cieślak mówił, że jest zaskoczony, bo gorzowianie byli zdeterminowani i wydawało się, zwyciężą. Mecz z Unią Leszno to typowa wpadka i tutaj nikogo poza Iversenem i Jepsenem Jensenem nie ma co usprawiedliwiać. Reszta jechała pożal się Boże. Ostatnie spotkanie przegraliśmy mając wygraną w kieszeni. Przed biegami nominowanymi prowadziliśmy różnicą czterech punktów i nasi najlepsi zawodnicy dwa razy przegrali podwójnie. O poziomie Lotosu Wybrzeża świadczy miejsce w lidze. Mimo to ten mecz będzie miał podwójny smaczek. Stanisław Chomski to przecież wychowanek Stali i wieloletni trener, Thomas H. Jonasson spędzał tu sportowo dobre lata, a Nicki Pedersen jeździł w ostatnich sezonach. Będzie to spotkanie z podtekstami. Typuję wynik 55:35.

Unibax Toruń - Betard Sparta Wrocław 

Muszę powiedzieć, że ten mecz powinien stać na podobnym poziomie, jak pojedynek Stali z Wybrzeżem i nie zdziwię się, jak padnie podobny wynik. Nie przewiduję tutaj niespodzianki. Unibax miał problemy z drugą linią, ale u siebie wszyscy się budzą. Myślę, że dobrze pojedzie też Karol Ząbik. Kilka razy już pokazał, że przypomina sobie jak się jeździ na żużlu. Typuję wynik 55:35.

PGE Marma Rzeszów - Azoty Tauron Tarnów 

Zdecydowanym faworytem jest dla mnie zespół z Tarnowa. W PGE Marmie jeździ nie ten sam Jason Crump, którego znamy i pamiętamy. Przecież jeszcze niedawno robił on zawsze u siebie komplety, bądź był ich blisko. Teraz to zupełnie inny zawodnik. Typuję wynik 40:50.

Dospel Włókniarz Częstochowa - Stelmet Falubaz Zielona Góra 

Zapowiada się ciekawe spotkanie. W zespole z Częstochowy niezwykle ważnym ogniwem jest Grigorij Łaguta, który wrócił przed tygodniem do ścigania. Do tego z pewnością będzie chciał się pokazać Grzegorz Zengota, wychowanek klubu z Zielonej Góry. W Stelmecie Falubazie wynik pociągnąć powinien Piotr Protasiewicz. Ładnie rozjeżdża się Aleksandr Łoktajew - podziwiam tego chłopaka. Również na swoim poziomie powinni pojechać Patryk Dudek i Andreas Jonsson. Rune Holta doskonale zna ten tor i powinien zbliżyć się do kompletu punktów. Typuję wynik 44:46

Unia Leszno - Polonia Bydgoszcz 

Mimo braku Jarosława Hampela, Unia powinna sobie poradzić z Polonią. Według mnie wystawienie Troya Batchelora było dobrym posunięciem, bo zastępstwo zawodnika nie do końca wyszło w meczu z Unibaxem, a w tej drużynie nie wiadomo który żużlowiec zaskoczy. Polonia ma za mało atutów, aby wygrać mecz. Typuję wynik 48:42.

I liga 

Lubelski Węgiel KMŻ - GTŻ Grudziądz 

Grudziądzanie powinni się zrehabilitować i wygrać w Lublinie. Obiektywnie rzecz biorąc, jeśli Hans Andersen nic nie pokaże i w tym spotkaniu, to powinien iść do drugiej ligi. To jest wstyd, że taki żużlowiec, który jeździ w cyklu Grand Prix, tak słabo spisuje się w barwach GTŻ-u. To jakiś koszmar, on się kompletnie stacza. Typuję wynik 44:46.

II liga 

Speedway Wanda Kraków - ROW Rybnik 

Krakowianie powinni wygrać ten mecz. Grają u siebie, a ja kibicuję Wandzie, gdyż w takim mieście jak Kraków żużel powinien być na najwyższym poziomie. Z przymrużeniem oka stawiam więc na gospodarzy. Typuję wynik 48:42.

Kolejarz Opole - Kolejarz Rawag Rawicz 

To spotkanie powinni wygrać opolanie. Jestem ciekawy jak spisze się mój były podopieczny, Krzysztof Pecyna, który w ostatnim spotkaniu pojechał bardzo dobrze. Jego kariera układa się niesamowicie. Życzę mu jak najlepiej, bo to bardzo wesoły chłopak. Typuję wynik 47:43.

POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

na Facebooku.

Komentarze (30):

Wszystkie komentarze (30)

Komentarze (30)

×
    Wszystkie komentarze (30)
    PRZEJDŹ NA WP.PL