Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Szczakiel przed półfinałem DPŚ: Mamy godnych następców

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Już o godzinie 19:00 rozegrany zostanie półfinał Drużynowego Pucharu Świata w Bydgoszczy. Według Jerzego Szczakiela, wygrają Polacy, którzy mają mocne zaplecze.

W ocenie mistrza świata z 1973 roku, podopieczni Marka Cieślaka są faworytami bydgoskiego półfinału. - Według mnie wygrają Polacy. Drudzy będą Rosjanie, trzeci Duńczycy, a czwarci Amerykanie - wytypował Jerzy Szczakiel. - Według mnie Rosjanie z Sajfutdinowem i Łagutą są mocniejsi od Duńczyków mimo, że duńska szkoła jest bardzo dobra. Ci młodzi zawodnicy nie powinni powalczyć o pierwsze miejsce - stwierdził.

Czwartą reprezentacją są zawodnicy z USA. - Sądzę, że u nich tylko Hancock jakoś pojedzie, jednak na pewno nie wygrają tych zawodów. Nasi są faworytami bez dwóch zdań - stwierdził pierwszy polski mistrz świata. - Jeśli chodzi o Billyego Hamilla, to miał on przerwę, więc na pewno nie pojedzie tak, jak Hancock - przewidział.

W polskiej reprezentacji zabraknie Janusza Kołodzieja i Jarosława Hampela. Według Szczakiela nie będzie to miało większego wpływu na postawę biało-czerwonych, gdyż mamy duże zaplecze. - Mamy godnych następców. Są młodzi zawodnicy, jak Maciej Janowski, czy Przemysław Pawlicki, który wygrał w Opolu półfinał Srebrnego Kasku. Młodzież ma teraz szybkie motocykle, więc potrafi godnie zastąpić seniorów - stwierdził. - Trzeba pamiętać, że bydgoski tor jest specyficzny, pewnie będzie "trzymało" i powinno to pasować naszym reprezentantom - ocenił Jerzy Szczakiel w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl.

Dwa dni później odbędzie się drugi półfinał. - Tutaj myślę, że wygrają Australijczycy, przed Anglikami, Czechami i Niemcami. Moi faworyci to klasowi zawodnicy, którzy dobrze jeżdżą. Myślę, że tym razem Jason Crump powinien pokazać wysoką klasę. Australijczycy bardzo wcześnie jeżdżą do Anglii i dla nich to będą zawody u siebie. Reprezentacja Wielkiej Brytanii jest coraz słabsza - wytypował nasz rozmówca.

Jerzy Szczakiel jest optymistą przed półfinałem DPŚJerzy Szczakiel jest optymistą przed półfinałem DPŚ

na Facebooku.

Komentarze (5):

 • Max Zgłoś
  Dunczycy powalcza o 1 miejsce, bo nie maja w skladzie Artioma Łaguty. Najslabsze ogniwo Rosji, nie ma prawa dzisiaj dobrze pojechac. Duny maja fajna mieszanke, Madsena i PUKa + mlodzi. Ciekaw
  Czytaj całość
  jestem jak w takiej stawce poradzi sobie M.B.Jensen.
  • Sokhar Zgłoś
   Skoro mamy godnych nastepców, to czemu Cieslak wstawia zawodników którym bliżej niż dalej do końca kariery (Protas i Walasek)
   • KibicKK Zgłoś
    oczywiscie przemek pawlicki jest dobrym zawodnikiem ale nie mozna podawac jako argumentu ze mozna powolac walsnie jego do kadry bo wygral polfinal srebndego kasku bo jezdza tam tylko polscy
    Czytaj całość
    juniorzy w dodatku jest to tylko polfinal i jest tojednorazowa impreza w ktorej na dobra sprawe moze wygrac prawie kazdy a nie jest ona odzwierciedlaeniem czyjejs dyspozycji np zloty kask wygral mlody pawlicki drugi byl zengota w jakiej sa formie kazdy we na pewno nie w takiej aby powolywac ich do kadry. Foram zawodnika musi byc wysoka rowna i ustabizlizowana
    Wszystkie komentarze (5)

    Komentarze (5)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL