Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Co z rondem im. Lee Richardsona w Rzeszowie?

Mateusz Kędzierski
Mateusz Kędzierski
Ponad miesiąc temu z inicjatywą nadania im. Lee Richardsona jednemu z rzeszowskich rond wyszedł prezydent miasta Tadeusz Ferenc. Na taką propozycję nie zgodzili się radni PiS.

Na wniosek prezydenta Rzeszowa - Tadeusza Ferenca, tragicznie zmarły żużlowiec - Lee Richardson miał zostać patronem nowo powstałego ronda u zbiegu ulic Wiktora, Kotuli i Bł. Karoliny. Propozycję tę odrzucili radni PiS argumentując, iż rada osiedla chciałaby, aby rondo miało inną nazwę - Rotmistrza Witolda Pileckiego. Prezydent miasta zaproponował nadanie im. Rotmistrza nowemu łącznikowi miasta z autostradą A4. Dodał również, że ze względu na złożone deklaracje nietaktownie byłoby wycofać się z tego pomysłu.

Podczas spotkania zaproponowano także inną opcję - stworzenie na rzeszowskich bulwarach skweru tragicznie zmarłych żużlowców, na którym można by było umieścić brązową rzeźbę z sylwetką Lee Richardsona.

Radni w sprawie ronda im. Richardsona nie doszli do kompromisu. O przebiegu rozmów będziemy informować na bieżąco.

Źródło: Nowiny24

na Facebooku.

Komentarze (18):

 • cieślaczek cwaniaczek Zgłoś
  to moze chociaz rondo kibica stali 1 ?
  • eLik Zgłoś
   Skoro Prezydent Miasta wystąpił z taką inicjatywą i Lee reprezentował Rzeszów w rozgrywkach ligowych, to wydaje się że takie uhonorowanie żużlowca rzeszowskiej drużyny, który
   Czytaj całość
   zginął tragicznie jadąc w barwach Rzeszowa w meczu ligowym, jest bardzo słusznym posunięciem. Pewnie radni partii prawdziwych polaków jedynych patriotów chcieliby aby nadać nazwę im bliższą... np.: rondo Ojca Rydzyka, albo rondo Radia Maryja... nie wspomnę już o nazwie, która sama z siebie każdemu się nasuwa. Wg mnie inicjatywa Prezydenta Rzeszowa winna być przyjęta i doprowadzona do końca.
   • CT Zgłoś
    I jeszcze jedno. Czy nawet przy takich tematach, gdy ktoś już - co prawda jakiś czas nie żyje i trochę nastroje się uspokoiły - musi mieszać tematy polityczne i wyzywać się od
    Czytaj całość
    pisiorów, "pełowców" czy używać innych pogardliwych określeń związanych z partiami politycznymi?! Albo rzucać tekstami: a kto to jest czy był osobnik X czy Y i jakie miał/ma zasługi?! Nie ma znaczenia, czy ktoś jest za PiS, PO, SLD czy jeszcze inną partią, sztuką jest zjednoczyć się poglądowo i zawiesić "toporki wojenne" i szybko, i jak przystało na rangę tematu ustalić, gdzie i w jaki sposób uhonorować Lee Richardsona. Bez polskiego piekiełka w postaci licytowania się kto jest lepszy i jakie ma zasługi bądź która grupa polityczna jest lepsza, a która "be"!!! Pozdrawiam!
    Wszystkie komentarze (18)

    Komentarze (18)

    ×
     Wszystkie komentarze (18)
     PRZEJDŹ NA WP.PL