Najnowsze Wyniki/Kalendarz

W Rybniku powstanie nowy klub?

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Organizator Międzynarodowego Turnieju Żużlowego Pamięci Łukasza Romanka, Krzysztof Mrozek, może stanąć na czele nowego klubu żużlowego w Rybniku. Nowy twór może liczyć na pomoc rybnickiego magistratu.

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Toruniu. Oglądaj w Eurosporcie!
W obecnym sezonie rybnicki klub po raz pierwszy od reformy rozgrywek i wprowadzeniu trzech klas rozgrywkowych startuje w II lidze. Celem rybniczan jest powrót do I ligi, lecz Rekiny w zrealizowaniu go muszą radzić sobie bez dotacji pochodzącej z Urzędu Miasta. Jak informuje portal rybnik.com.pl na wsparcie finansowe mógłby liczyć nowy klub - Żużlowy Klub Sportowy ROW Rybnik, na którego czele ma stanąć Krzysztof Mrozek.

Zarząd nowego stowarzyszenia ma zostać przedstawiony w przyszłym tygodniu. - Plan jest taki, że miasto przez okres 3-4 lat mocno zaangażuje się w rozwój tego klubu. W tym czasie zespół powinien awansować do ekstraligi i zyskać niezależność finansową, a także przekształcić się w sportową spółkę akcyjną - przyznał w rozmowie z portalem rybnik.com.pl prezydent Rybnika - Adam Fudali.

Źródlo: rybnik.com.pl

na Facebooku.

Komentarze (27):

Wszystkie komentarze (27)

Komentarze (27)

×
    Wszystkie komentarze (27)
    PRZEJDŹ NA WP.PL