WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Janowski potwierdzi klasę? - zapowiedź półfinału Srebrnego Kasku w Częstochowie

Adrian Heluszka
Adrian Heluszka
Już w najbliższy czwartek o godzinie 17.00 na torze w Częstochowie rozegrany zostanie półfinał Srebrnego Kasku. Lista startowa turnieju gwarantuje nie lada emocje, gdyż o przepustkę do startu w finale powalczą m.in. zawodnicy znani z torów Ekstraligi - Mateusz Szczepaniak, Adrian Szewczykowski, czy "świeżo upieczony" Młodzieżowy Indywidualny Mistrz Polski, Maciej Janowski.

Właśnie pomiędzy wspomnianą czwórką powinna rozegrać się walka o miejsce na podium. Dużo do udowodnienia kibicom ma przede wszystkim Mateusz Szczepaniak, który nie sprostał oczekiwaniom częstochowskich fanów w finale Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski w Rybniku i mimo wielkich apetytów nie odegrał w turnieju większej roli. W dalszym ciągu pod dużym znakiem zapytania stoi z kolei występ drugiego reprezentanta "Lwów", Borysa Miturskiego. 19-latek nadal zmaga się z kontuzją ręki, która uniemożliwiła mu start w rybnickich zawodach.

Dużo do powiedzenia na częstochowskim owalu mogą mieć również rybniczanie, Patryk Pawlaszczyk oraz Michał Mitko, którzy w minioną niedzielę sięgnęli po tytuł Młodzieżowych Mistrzów Polski Par Klubowych w Gorzowie. Podopieczni trenera Mirosława Korbela znają dodatkowo częstochowski tor, jak "własną kieszeń" i na pewno sporo namieszają w stawce.

Do walki o miejsce premiowane awansem do finału powinni włączyć się także Artur Mroczka, Kamil Brzozowski, Damian Sperz oraz reprezentant Orła Łódź, Marcin Liberski.

Reasumując, czwartkowy turniej zwiastuje spore emocje. Takie nazwiska, jak Szczepaniak czy Janowski powinny być magnesem przyciągającym na trybuny. Początek zawodów o godzinie 17.00. Awans uzyska czołowa ósemka zawodników.

Lista startowa:
1. Mateusz Szczepaniak (CKM Złomrex Włókniarz Częstochowa)
2. Damian Celmer (Unibax Toruń)
3. Borys Miturski (CKM Złomrex Włókniarz Częstochowa)
4. Grzegorz Szyszka (KSM Krosno)
5. Sławomir Pyszny (RKM Rybnik)
6. Paweł Gwóźdź (ZKŻ Kronopol Zielona Góra)
7. Marcin Piekarski (CKM Złomrex Włókniarz Częstochowa)
8. Patryk Pawlaszczyk (RKM Rybnik)
9. Damian Sperz (Lotos Gdańsk)
10. Artur Mroczka (GTŻ Grudziądz)
11. Maciej Janowski (Atlas Wrocław)
12. Kamil Brzozowski GTŻ Grudziądz)
13. Marcin Liberski (KŻ Orzeł Łódź)
14. Michał Mitko (RKM Rybnik)
15. Maciej Piaszczyński (Intar Lazur Ostrów)
16. Adrian Szewczykowski (Caeleum Stal Gorzów)

R1. Mateusz Mikorski (Caeleum Stal Gorzów)

Kup bilet na wielki finał Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

na Facebooku.

Komentarze (23):

    Pokaż więcej komentarzy (20)
    PRZEJDŹ NA WP.PL