WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Jerzy Szczakiel przed Grand Prix Skandynawii: Holder będzie rozdawać karty

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
W sobotni wieczór na torze w Malilli rozegrana zostanie kolejna runda Grand Prix. Faworytem Jerzego Szczakiela jest Chris Holder. Liczy on, że w finale znajdzie się też Tomasz Gollob.

Jerzy Szczakiel uważa, że zawody w Malilli dostarczą wielu emocji. - Będzie to dosyć ciekawe Grand Prix. Karty rozdawać powinni tacy zawodnicy, jak Chris Holder i Nicki Pedersen. Chciałbym, aby dołączył też do nich Tomasz Gollob. Groźny dla wszystkich może być też Greg Hancock - ocenił Szczakiel, który docenia też Szwedów. - Na pewno jacyś przedstawiciele gospodarzy powinni wejść do półfinału. Bardzo dobry motocykl ma Jonsson, który ma mechanika po Tony Rickardssonie. To chyba będzie jednak za mało, aby wszedł do półfinału. Karty powinien rozdawać Holder, który chce wywalczyć tytuł dla Australii - dodał ekspert portalu SportoweFakty.pl.

W sobotę do cyklu Grand Prix powraca Jarosław Hampel. - Wczoraj dyskutowałem o tym z zawodnikami. Kontuzja którą miał to niesamowity ból. Wiem co mówię, bo sam miałem uraz stawu skokowego i boli mnie to do dzisiaj. Dobrze, że teraz medycyna jest na innym poziomie. Chciałbym, aby zapomniał o tym, ale może być ciężko - stwierdził złoty medalista Indywidualnych Mistrzostw Świata z 1973 roku. - Często zdarza się, że zawodnicy o wielkich aspiracjach mają kontuzję i później ręka sama przymyka gaz. Oby tak nie było w przypadku Hampela - zauważył.

Szczakiel podczas kariery miał dużo styczności ze szwedzkimi zawodnikami. - Jak jeździłem, to na żużlu ścigało się wielu wielkich szwedzkich żużlowców, jak Anders Michanek, Bengt Jansson, czy Ielf Enecrona. Byli to zawsze kulturalni zawodnicy, a o Ove Fundinie można pisać legendy - wspomina. - Pamiętam mecz w Lublinie w 1971 roku, kiedy przyjechało do nas wielu wysokiej klasy Szwedów. Jeśli chodzi o moją jazdę na torach w tym kraju, to ścigałem się w Goeteborgu, gdzie na stadion przyszło 60 tysięcy ludzi. Pamiętam też zawody w Sztokholmie z 40 tysiącami osób na trybunach - przypomniał były zawodnik.

Czołówka Grand Prix Skandynawii według Jerzego Szczakiela:
1. Chris Holder
2. Nicki Pedersen
3. Tomasz Gollob
4. Greg Hancock

Kup bilet na wielki finał Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

na Facebooku.

Komentarze (16):

    Pokaż więcej komentarzy (13)
    PRZEJDŹ NA WP.PL